DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 384159-2,48%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

STK’ların Küçük Ölçekli Projelerine Destek

STK’ların Küçük Ölçekli Projelerine Destek

ABONE OL
28 Mayıs 2008 13:11
STK’ların Küçük Ölçekli Projelerine Destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

stkolcekonSivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Adıyaman tanıtım ziyareti gerçekleştirdi.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM),, STGM Adana Yerel Destek Merkezi ve Doğu Akdeniz Sivil Toplum Platformu temsilcileri Adıyaman’ı ziyaret ederek, STGM faaliyetleri, Doğu Akdeniz Sivil Toplum Platformu (DASP) ve STK’lara yönelik yeni AB hibe programının tanıtımını yaptılar.

           

 

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşen toplantıya STGM yetkilileri Mert Altıntaş ve Funda Küçükcan, STGM Adana Yerel Destek Merkezi (YDM) yetkilileri A. Leyla Sağlamtimur ve Emine Fulsen Halil, DASP temsilen Aydın Görgün ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

            STGM tanıtımını takiben AB destekli “Türkiye’de sivil toplumun desteklenmesi katılımcı demokrasi için yerel hareket” hibe programının tanıtımı da yapıldı.

            Türkiye’de sivil toplum girişimlerin kapasitelerini güçlendirerek katılımcı demokrasinin gelişimine katkıda bulunulması amaçlanan yeni hibe programı işle yerel düzeyde çalışmalar yapan STK’ların küçük ölçekli projelerine destek verileceğini belirten Funda Küçükcan, program kapsamında; Yerelde var olan sorunlara dikkat çekilerek farkındalık yaratmak için düzenlenecek faaliyetler, STK’ların faaliyetlerini güçlendirmek ve etkisini arttırmak için düzenlenen tanıtım ve halkla ilişkiler faaliyetleri ve ağ oluşturmaya yönelik çalışmalar ve STK’ların faaliyetlerinde katılımcı sürçleri geliştiren girişimlerin destekleneceğine değindi.

            Programa toplumsal cinsiyet, çevre ve doğanın korunması, çocuk hakları, engelli hakları, gençlik, insan hakları, yerel kültür ve kültürel haklar alanlarında çalışan yerel STK’lar başvuru yapabileceğini söyleyen Küçükcan, proje bütçesinin toplam 400 bin Euro olduğunu ve program kapsamında sivil toplum kuruluşları tarafından yerelde yürütülecek projelere en az 5 bin Euro ve en fazla 10 bin Euro tutarında destek sağlanacağını belirtti.

            Küçükcan, projelerin sözleşme makamının merkezi finans ve ihale birimi olduğunu ve sivil toplum geliştirme merkezinin programının teknik uygulamasından ve hibe projelerinin izleme çalışmalarını koordine edilmesinden sorumlu olacağını belirterek, tüm sivil toplum kuruluşlarını proje hazırlamaya davet etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP