DOLAR 18,1228 0.03%
EURO 18,0381 -0.22%
ALTIN 1.016,99-0,08
BITCOIN 3870070,33%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şuayip Özcan: ‘Danıştay, İslam’ı benimsemiş kadına saygısızlık yapmıştır’

Şuayip Özcan: ‘Danıştay, İslam’ı benimsemiş kadına saygısızlık yapmıştır’

ABONE OL
16 Şubat 2006 20:37
Şuayip Özcan: ‘Danıştay, İslam’ı benimsemiş kadına saygısızlık yapmıştır’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

suayippp(CİHAN)Türk-Eğitim-Sen Genel Başkanı Şuayip Özcan, Danıştay’ın başörtüsü ile ilgili vermiş olduğu karara sert tepki göstererek, kararı İslamı benimsemiş kadına karşı saygısızlık olarak nitelendirdi. Şuayip Özcan, “Eğer sokakta başörtüsü ile gezen bir öğretmen bir öğrenciye kötü örnek olduğu için bu karar alındıysa en büyük öğretmen annelerdir. Annelerimizin de nasıl bir davranış içerisinde olduğunu herkes bilmektedir. Bütün anneler çirkin bir davranış sahneliyor demektir. O zaman bütün annelerin başını açması gerekiyor. Yapılan açıklama Türk kadınına İslamı benimsemiş hanımlara karşı bir saygısızlık olarak nitelendiriyoruz. Bu kadar çirkin bir davranışın ortaya çıkması kabul edilmez.” dedi.

Bir an önce bunun önüne geçilmesinin gerektiğini ifade eden Özcan, “Yine bütün bunlara biz sebeb olduk . AB’ye girerken özgürlüklerin artacağını, bu problemin AB’yle çözüleceği ifade edilmişti. Konu AİHM’e intikal edildiğinde, savunmamız istenmişti. Savunmamız da başörtüsü ile ilgili bir sıkıntının olmadığını söylemiştik. Siyasal bakış nedeniyle aleyhe bir karar verilmiştir. Bir kısım çıkarcı grupta bu durumu alkışladı. Bundan sonra, kendi birlikteliğimizi sağlayıp kendi inançlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor” diye konuştu

Karikatür çirkinliğininde hiç hoş bulmadığını söyleyen Özcan, “Bizim İslam alemi olarak çok titiz ve duyarlı davranmamız gerekir. Bir milyarlık İslam alemi diyoruz. Ama yine tarih iyice incelendiğinde İslamiyetin yayılmasını ve savunuculuğunu yapanın da Türk milleti olduğu herkes tarafından bilinmekte. Ne yazık ki diğer İslam ülkeleri içerlerinde çıkmazlar nedeniyle kardeş kanlarını dökmeye devam ediyor. İşte Irak ve Afganistan bunların en bariz örneğidir. Bütün bu çirkinlikler yapılırken bizim demokrasi ile yönetilir olmamız ülkemizdeki yöneticilerin olaylara hoşgörü ile yaklaşması sonucu adeta şehir merkezlerinde İnciller dağıtılarak Müslümanların Hristiyanlığa yönetilmesi çalışmaları yapılıyor.” şeklinde konuştu.


En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP