DOLAR 17,9670 0.52%
EURO 18,5860 0.9%
ALTIN 1.035,060,52
BITCOIN 4427026,58%
Adıyaman
37°

AÇIK

17:06

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Taraftar, Yetkilileri Göreve Çağırıyor: “Adıyamanspor’a Destek Zamanı”

Taraftar, Yetkilileri Göreve Çağırıyor: “Adıyamanspor’a Destek Zamanı”

ABONE OL
18 Aralık 2012 15:50
Taraftar, Yetkilileri Göreve Çağırıyor: “Adıyamanspor’a Destek Zamanı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

taraftarrBüyük bir yönetim sorununun ardından geçen hafta gerçekleşen kongreyle rahat bir nefes alan Adıyamanspor’un yeniden eski günlerine kavuşmasını bekleyen taraftarlar, ilin yetkililerini göreve davet ediyor.

Son yıllarda yönetimden kaynaklanan sorunlarla boğuşan Adıyamanspor’un yeniden eski günlerine kavuşması için tribünleri doldurarak yeni yönetime ve takıma sahip çıkan Adıyamanspor taraftarı, kulübün eski günlerdeki gibi hedefe oynayan bir takım kurması için ilin yetkililerini göreve davet ettiler.
Geçen hafta gerçekleşen olağanüstü kongrede göreve getirilen Hüseyin Koç Başkanlığındaki yeni yönetime daha önce destek sözü veren başta Vali Mahmut Demirtaş ile Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’ın bir an önce vaat ettiği yardımı yapmasını beklediklerini dile getiren taraftarlar, yaklaşan ara transfer dönemine yönetimin güçlü girmesi gerektiğini düşünüyorlar.
Taraftarlara destek veren ve Adıyamanspor’un mevcut borçlardan kurtulup, önünü görebilmesi adına kalıcı kaynaklar oluşturulmasını savunan ildeki spor adamları ise bunun birkaç kalemde gerçekleşebileceğini dile getirdiler. Spor adamları; “Artık bitti dediğimiz Adıyamanspor yeni yönetimle tabiri caiz ise yeniden doğdu. Bu takımı düştüğü durumdan kurtarmak için elini taşın altına koyan Hüseyin Koç başkanlığındaki bütün yönetime bu il minnettardır. Bu yönetimin herkes tarafından destek görmesi gerekiyor. Taraftar bu desteği tribünleri doldurarak verecek, işadamları ve ilin yöneticileri de maddi kaynaklar sererek… taraftar kendi evimizde oynadığımız son iki maçta arttırarak desteğini gösteriyor ve görevini yapıyor. Şimdi sıra ilin yöneticilerinde ve işadamlarında. Kongre öncesi bu yönetime destek sözü verenler bir an önce bu sözlerini tutmalılar. Çünkü bu kulübün bu sezon küme düşmemesi, gelecek sezonda 2. Lig’de mücadele edebilmesi için gerekli olan yeni transferler bu arada yapılmalı. Tabi transferden önce bir de halledilmesi gereken acil borçlar var. 
Adıyamanlılar tarafından seçilmiş belediye başkanı Büyükaslan’ın Adıyamanspor’u ayakta tutabilmek için vereceği desteklerin halk nezdinde kendisine artılar getireceği gibi hat konusundaki takınacağı tavrın tüm kamuoyu tarafından merakla bekleniyor. Başkan Büyükaslan’ın bugüne kadar vermiş oldukları desteklerden dolayı kendisine her platformda teşekkür eden Adıyamanlıları ve spor camiasını mahcup etmeyeceği kanısındayız. 
Tüm bunlar için ilin yetkilileri kalıcı gelirler sağlamalı kulübe. Mesela Vali Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Emniyet Müdürü Mehmet Bilici, Defterdar Şefik Tongal ve Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanı Ahmet Taş bir araya gelerek her minibüs hattından bir tane bu kulübe vermek için gerekli çalışmayı yapmalılar. Zaten yeni yönetime destek sözü veren bu isimlerin, bu öneriyi dikkate almalarını istiyoruz. Bir defaya mahsus yapılacak olan bu destekle takımın borçları bitirilebilir. Hatta Valilik tarafından oluşturulacak bir komisyonla gelirler direk alacaklılara da ödenebilir. Böylelikle yeni yönetim elini paraya atmadan borçlarını ödemiş olur ve aynı zamanda kafalarda farklı soru işaretleri kalmaz” diyerek önerilerde bulundular.

Adıyamanlıların oylarıyla seçilmiş Belediye Başkanı Büyükaslan ve belediye encümenlerinin şeffaf olacağını ifade eden yönetime ve Adıyaman kamuoyuna bir defalığına mahsus birer şehri çi şehir hatlarından birer tane hattı encümen kararı ile çıkartıp oradan gelecek parayı ise yukarıda belirttiğimiz gibi Vali Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Emniyet Müdürü Mehmet Bilici, Defterdar Şefik Tongal ve Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanı Ahmet Taş kuracağı komisyon tarafından ödemelerin yapılması bekleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP