DOLAR 17,9577 0.46%
EURO 18,5741 0.8%
ALTIN 1.033,090,33
BITCOIN 4378161,81%
Adıyaman
35°

AÇIK

20:18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Taş: “Sağlıktaki Yeni Yapılanma Tamamlandı”

Taş: “Sağlıktaki Yeni Yapılanma Tamamlandı”

ABONE OL
9 Kasım 2012 07:30
Taş: “Sağlıktaki Yeni Yapılanma Tamamlandı”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

sagkmdrAdıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, 2 Kasım 2011 tarihinde çıkan 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlığın, taşradaki yeni yapılanmanın tamamlanarak yeni konsept içinde hizmet vermeye başladığını kaydetti.

Adıyaman Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş, sağlıkta yeni dönem yapılanmasının Adıyaman’da tamamlandığını açıkladı.
Adıyaman’da birinci basamak sağlık hizmetlerini sevk ve icraya yetkili olarak Halk Sağlığı Müdürlüğü kurulup alt kadroları ile birlikte Adıyaman’da koruyucu sağlık hizmetlerinin verilmeye başladığını belirten Taş, bunun yanı sıra ikinci ve üçüncü basamak sağlık hizmetlerini, yani hastane hizmetlerini vermekle yükümlü kılınan Kamu Hastaneler Birliği’nin de kurularak görev başı yaptığını açıkladı.
Taş, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Adıyaman genelindeki hastaneler ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nin de içinde bulunduğu Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği’ne Genel Sekreterin yanı sıra İdari Hizmetler Başkanı, Mali Hizmetler Başkanı ve Tıbbi Hizmetler Başkanı atanarak görevlerine başladılar. Ayrıca bütün hastanelerin yeni dönem yöneticilerinin de atamaları yapılarak görev başı yaptılar. Kamu Hastaneler Birliği kapsamında görev yapan bütün yöneticiler sözleşmeli pozisyonda görev yapacaklardır. Yönetime yeni anlayış getiren bu sistemle yönetici performansı ölçülerek, ara ve yıl sonu yönetici karneleri oluşturulacaktır. Objektif ve ölçülebilir kriterlerle yapılacak değerlendirmeler yönetim mekanizmasını da daha canlı tutacaktır. İl ve ilçelerde kurulan Sağlık Müdürlükleri ise ildeki Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Kamu Hastaneler Birliği arasında koordinasyonu sağlayacak, Sağlık Bakanlığı politikalarının ilde takibini yapacaktır. İldeki sağlık yatırımlarının planlanması ve takibi Sağlık Müdürlüğü’nün uhdesinde olacaktır. İldeki bütün sağlık hizmetlerinin denetim, izleme ve değerlendirme işlevi Sağlık Müdürlüğü marifetiyle yapılacaktır. Ayrıca 112 Acil sağlık hizmetlerinin il genelinde verilmesinden de öncelikli olarak sorumlu olacaktır. Yeni yapı ile görev tanımları net olarak belirlenen bağlı kuruluşlarla birlikte taşradaki sağlık yapılanması daha güçlü bir yapıya kavuşturulmuş olup, bu yeni yönetim tarzı ile ilimize daha etkin, kaliteli ve sorumluluğunun farkında olan bir yönetim anlayışı ile hizmet verecektir. Çalışan güvenliğini ve hasta memnuniyetini öncelik sayan bir anlayışla sağlık hizmetleri daha planlı olarak verilecektir. Bu yeni yapının ilimiz sağlık hizmetlerine hayırlı olmasını diliyor, yeni göreve başlayan yönetici arkadaşlarımızı kutluyorum. Ayrıca bu sürece kadar hizmet veren ancak yeni yönetim döneminde görev almamış arkadaşlarımıza da yapmış oldukları hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP