DOLAR 16,5935 -0.54%
EURO 17,5390 -0.4%
ALTIN 971,41-0,46
BITCOIN 338256-2,10%
Adıyaman
31°

AÇIK

03:27

İMSAK'A KALAN SÜRE

TBMM Başkanvekili Aydın “ Avucunuzu Yalarsınız”

TBMM Başkanvekili Aydın “ Avucunuzu Yalarsınız”

ABONE OL
8 Mayıs 2017 22:20
TBMM Başkanvekili Aydın “ Avucunuzu Yalarsınız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Adıyaman Milletvekilleri, Gölbaşı ilçesini ziyaret ederek belediye konferans salonunda referandumda ilçe merkezi ve köylerinde oyların yüksek çıkmasından dolayı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’i ve parti teşkilatına teşekkürlerini sundu.

AK Partililerden Gölbaşı’na Teşekkür Ziyareti 2

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, yaptığı konuşmada istatistiki bilgiler vererek her geçen gün oyların arttığı bilgisini verdikten sonra oyların düşüşü yönünde söylenen sözlerin yanlış olduğuna vurgu yaptı. Başkan Özdemir, açıklamasında ilçede önemli yatırımlar yapıldığını belirterek bunlardan Botanik Park ve Amfi tiyatro, Gölbaşı Gölleri Çevre Düzenlemesi projesi olduğu bilgisini verdi. Başkan Özdemir, ayrıca Gölbaşı Gölleri Çevre düzenlemesinin ikinci etabının da başlayacağını ifade ederek diğer yapılacak yatırımların ise yeni hükümet binası, emniyet binası ve belediye hizmet binasının da yapımına başlanacağını belirtti.

Başkan Özdemir, OSB’ye doğalgaz için çalışmalarda da milletvekillerden yardım isteyerek eğer doğalgazın organize sanayi bölgesine gelirse daha çok yatırımcının buraya geleceğini sözlerine ekledi.

Sırayla kürsüye çıkan Milletvekilleri Salih Fırat, Halil İbrahim Fırat ve Adnan Boynukara referandum sonuçlarında Gölbaşı ilçesinin başarılı olduğu vurgusunu yaparak çalışmalarında başarılar dileyerek Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’e ve parti teşkilatına teşekkürlerini sundular.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek anayasa değişikliğiyle ilgili halkı bilgilendirdi.

“SAĞIR VE KÖRÜ OYNUYORLAR”

Bundan sonraki süreçte Türkiye’yi daha güçlü liderlerin yöneteceğini belirten TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, “16 Nisan Türkiye için bir milattır. Milletimiz, 16 Nisan bütün dünyaya bu millete nereden gelirse gelsin kimlerle birlikte saldırırsa saldırsın bu milletin daha çok kenetleneceğini gösterdi. Sadece AK Partinin, Türkiye’nin ve dünya lideri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ı 21 Nisan tarihinde partimizin bir kez daha genel başkanı seçeceğiz. Bundan sonraki süreçte arkasında partisin gücü en azından yüzde 51’in gücü, halkın büyük bir oranda desteğiyle Cumhurbaşkanı seçilen liderler çok daha güçlü bir şekilde pek çok sorunu çözecek. İsviçre’deki referandum yüzde 50. 3 ile Avrupa da demokrasi oluyor da bizdeki yüzde 51. 4 demokrasi olmuyor mu? Hırvatistan da yüzde 50. 7 ile Cumhurbaşkanı seçti. Polonya 2015 yılında 51. 5 ile cumhurbaşkanını seçti. Onlarda katılım oranı yüzde 50 geçmediği halde bizde ise bu halkın yüzde 80’inden fazlası sandığa gidiyor. Nerede sizin demokrasi anlayışınız. Onlar, milletin iradesi istedikleri yönde tecelli etmeyince ortalı karıştırmaya çalışıyor. Paris’te, Bürükselde bir terör olayı olduğunda bütün dünya teröre karşı ortak tavır sergiliyor. Ey demokrasinin başı olduğunu söyleyen ülkeler siz Halep’teki, Arakanda’ki, Gazze’deki teröre karşı neden sessiz kalıyorsunuz, Neden sağır ve körü oynuyorsunuz, Ankara’da, İstanbul’da patlayan bombalarla şehit olan kardeşlerimizi neden görmüyorsunuz da onları şehit edenlere kendi başkentiniz de neden mitingler düzenliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

“BM AMACINI YİTİRDİ”

Birleşmiş Milletler amacını yitirdiği söyleyen TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, “Bütün dünya meselelerini çözmek konusunda aciz kaldı. Çözmekte istememiştir. Çünkü bütün dünya bir tarafa o beş ülkeden birinin iki dudağı arasında ki söz bir tarafa. Bütün dünya bir karar alsa bile o beş ülkeden biri veto etti mi, diğer ülkeler hiç bir şey yapamıyor. Dünya bu kadar adaletsiz olabilir mi, Birleşmiş Milletler bu kadar adaletsiz olabilir mi. İşte onların bahsettiği demokrasi anlayışı budur. Onlar bu adaletsizliğe karşı dik duran güçlü bir Türkiye istemiyor. Bizler kendi kaderimizi kendi tayin ettiğimiz ölçüde bu ülkenin menfaati için atılması gereken ne adım var ise kararlı bir şekilde adım atacağız. Bizim için as olan memleket meselesidir, millet meselesidir” şeklinde konuştu.

“AVUCUNUZU YALARSINIZ”

Gölbaşı Belediyesi Konferans Salonunda konuşan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, şunları söyledi:

“Hayır diyen siyasi partiler de bu seçimden kazançlı çıktı. Onu da net bir şekilde söylüyorum daha düne kadar seçim sonuçlarını işte yok anayasa Mahkemesine mi gideceğiz, Danıştay’a mı gideceğiz YSK’ya mı gideceğiz yetmedi AİHM’ye kadar gittiler.  Ama şimdiden şunun hesabını yapıyorlar, bu sisteme artık onlar da hazırlık yapmaya başladı, kabullendiler. 2019’da kimi aday gösterelim tartışmasına girdiler. Yetmedi, bu milletin gönlüne girmediklerini bildikleri için onların o zihniyetlerinin iradesinin bu milleten geçemeyeceklerini bildikleri için bu sefer de fitne tohumları ekmeye çalışıyorlar. Böyle sureti haktan görünüp parti içerisinde sıkıntı yaratabilir miyiz diye bir gayretin içerisine giriyorlar. Biz de buradan onlara diyoruz ki avuçlarınızı yalarsınız. Başka kapıya diyoruz. Bu millet artık uyandı diyoruz.  Bu millet küllerinden yeniden doğdu. Bu millete o fitne tohumları vız gelir, tırıs gider. Bu fitneye asla ve asla hiçbirimiz onların bu değirmenine su taşımayacağız. Çünkü bu millet aydınlandı bu millet her şeyi görüyor.  Dolayısıyla artık onlar da yeni dönemin hazırlıklarını yapmaya başladılar. Ama şunu diyoruz gerçekten olabilirsiniz de bu millet sizi de seçebilir.  Yol varken bırakın şu oyunlarla bir şekilde tezgâhlarla milletin iradesiyle oynamayı. Bu milletle dalga geçmeyin. Bu millet artık öteki değil, bu millet artık sizlerin baktığı gibi göbeğini kaşıyan adam değil.  Bu milletin oyu da sizin oyunuz kadar eşit. Bu milletin iradesi sizi belirler. Siyaset yapıyorsanız demokrasi diyorsanız işte sandık işte milletin iradesi. Eğer siz gerçekten bir yerlere gelmek istiyorsanız bunun tek yolu var önce milletin gönlünde taht kuracaksınız.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP