DOLAR 17,9488 0.07%
EURO 18,3684 0.06%
ALTIN 1.017,610,05
BITCOIN 423010-1,38%
Adıyaman
36°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

TBMM Başkanvekili Aydın “ Üreticimiz Mağdur Edilmeyecek”

TBMM Başkanvekili Aydın “ Üreticimiz Mağdur Edilmeyecek”

ABONE OL
10 Ekim 2017 12:25
TBMM Başkanvekili Aydın “ Üreticimiz Mağdur Edilmeyecek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyamanlı sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle birlikte Maliye Bakanı Naci Ağbal’la tütün üreticilerinin sorunlarını konuştuklarını, üreticilerin mağdur edilmeyeceğini açıkladı.

 TBMM Başkanvekili Aydın “ Üreticimiz Mağdur Edilmeyecek” 1

İçerisinde birçok önemli kuruluşun yer aldığı Tütün Komisyonu Ankara’ya giderek, Torba Yasa tasarısındaki tütün ile ilgili maddeden duydukları endişeleri TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat ile birlikte Maliye Bakanı Naci Ağbal’a aktardı.

Adıyaman’da kurulan Tütün Komisyonu Ziraat Odası Başkanlığı, Adıyaman Barosu, Çelikhan Belediye Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Ticaret Borsası Başkanlığı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı, Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti, Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası, AKALP, MÜSİAD, Adıyaman Gazetecileri Cemiyeti Başkanlığı, OSB Başkanlığı, Merkez ve Köy Muhtarları Derneğinden oluşan heyet Ankara’ya giderek ilgili kurum ve Bakanlık düzeyinde görüşmeler yaptı.

Görüşmeler sonrasında açıklamaya yapan TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, TBMM’ye sunulan torba kanun tasarısında tütün üretimine ilişkin kimi kısıtlamaların olabileceğinin gündeme gelmesi üzerine Adıyaman’dan gelen; Ziraat Odası Başkanı Mehmet Salih Şahan, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Şoförler Odası Başkanı Ahmet Taş , Çelikhan Belediye Başkanı Mustafa Bulut , Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat , Mali Müşavirler Odası Başkanı Nazif Atalay , Memur-sen Başkanı Ali Deniz, OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk ,  Baro Başkan Vekili Abdurrahman Tutdere , Muhtarlar Derneği Başkanı ,Şevket Alagöz, Müsiad Başkan Yardımcısı Mehmet Sait Göksu , Çiftçi Abdurrahman Turgut ile Adıyaman milletvekilleri olarak görüştük. konuya ilişkin çözüm önerilerini tartıştık. Heyet olarak, Maliye Bakanımız Sayın Naci Ağbal ile görüşüldü. Sayın Bakanımız, ‘’çiftçilere ilişkin herhangi bir kısıtlamanın olmayacağını, kanun tasarısında bulunan ve çiftçilere yönelik kısıtlamalar içeren maddelerin önerge verilerek, komisyon görüşmeleri sırasında düzeltileceğini’’ ifade ettiler. Bunun yanı sıra, ‘’sorunun kalıcı bir biçimde çözülmesi ve üretimin kayıt altına alınması için yeni bir çalışma başlatılacağını’’ söylediler. Heyetimiz, bu iki konuya ilişkin görüşlerini Sayın Bakanımız ile paylaştı. Konuya ilişkin önerilerimizi dinleyen ve çözüme yönünde adım atılması talimatını veren Sayın Bakanımıza teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP