DOLAR 18,1064 0.1%
EURO 18,2685 -0.07%
ALTIN 1.021,02-0,04
BITCOIN 412888-1,98%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Tercih Yapacak Öğrencilere Konferans

Tercih Yapacak Öğrencilere Konferans

ABONE OL
20 Aralık 2008 14:37
Tercih Yapacak Öğrencilere Konferans
0

BEĞENDİM

ABONE OL

anadolufatihlisAdıyaman Fatih Anadolu Lisesi konferans salonunda Eczacı K.Selda Tandoğan Demirel tarafından lise bir öğrencilerine eczacılıkla ilgili konferans verildi.

Lise 2. sınıfa geçerken alan seçimi yapacak olan öğrencilerin seçecekleri alan kapsamındaki meslek gruplarına daha iyi tanıyarak tercihlerini daha sağlıklı yapmalarına yönelik seminer verildi.

Okul Müdürü Mehmet Altındal konferans sonunda Eczacı K.Selda Tandoğan Demirel’e teşekkür belgesi verdi.

 

Seminerle ilgili konuşan Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Altındal, “Meslek tanıtım seminerleri okulumuz lisesi öğrencilerine yönelik yapılan bir çalışmadır. Lise 2. sınıfa geçerken alan seçimi yapacak olan bu öğrencilerin seçecekleri alan kapsamındaki meslek gruplarına daha iyi tanıyarak tercihlerini daha sağlıklı yapmalarına yönelik bir çalışma. 4 yıldan bu yana devam eden bu çalışmamızda her hafta farklı meslek gruplarına ait kişilere davet ederek öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz” dedi.

 

İyi eczacılık uygulamalarının esaslarına değinen Tandoğan Demirel, “Serbest ve hastane eczanelerinde verilen hizmetlerin kalitesinin artırılmasını, sürekliliğini ve iyi Eczacılık Uygulamalarının geliştirilmesini sağlamaktır. Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun” uyarınca açılan eczaneleri, resmi ve özel kurum eczanelerini bu eczanelerin sorumlu eczacılarını ve çalışan personeli kapsar. İyi Eczacılık uygulamalarının felsefesi; ilaç, diğer sağlık bakım ürünleri ile ilgili hizmetleri sunmak, bireylerin ve toplumun bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmaktır. İyi Eczacılık Uygulamaları, bir hastanın yaşam kalitesini sürdüren ve yükselten koşulların

Sağlanmasını amaçlayan, kesin işbirliğine dayalı devamlılık niteliği de olan farmasötik bakımın uygulama biçimidir. Türkiyede eczacı yetiştiren ilk öğretim kurumunun 1839 yılında askeri tıp okuluna bağlı olarak öğretime başlayan eczacı sınıfı olduğu bilinmektedir. Bugünkü İstanbul üniversitesi eczacılık fakültesinin başlangıcı olarak da kabul edilen bu kuruluşta eczacılık öğrencileri, uzun yıllar tıp öğrencileri ile birlikte eğitim almışlar ve ordunun eczacı gereksinimi karşılamışlardır” dedi.

Eczacı K.Selda Tandoğan Demirel öğrencilere seçecekleri alan kapsamında meslek gruplarını iyi araştırarak tercih yapmaları gerektiğini de belirtti. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP