DOLAR 16,6685 0.84%
EURO 17,5702 0.15%
ALTIN 975,450,70
BITCOIN 339057-1,56%
Adıyaman
31°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Tetkik Sonuçlarında SMS Dönemi Başladı

Tetkik Sonuçlarında SMS Dönemi Başladı

ABONE OL
26 Mayıs 2017 19:51
Tetkik Sonuçlarında SMS Dönemi Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahta Devlet Hastanesi’nde patoloji tetkikleri yapılan ve sonucunun çıkmasını bekleyen hastalara yönelik SMS ile bilgilendirme uygulaması başladı.

Uygulama ile ilgili açıklamada bulunan Hastane Başhekimi Op. Dr. Abdulkadir Dost, “Patoloji laboratuvarımızda biyopsi/sitoloji sonuçları yaklaşık 5-10 günlük değerlendirmeler sonunda sonuçlandırılmaktadır. Bu süreçte hastalarımız sonuçlarının çıkıp çıkmadığını telefon ile veya hastaneye gelerek takip etmek zorunda kalıyordu. İlgili birimlerimizin koordineli çalışmaları sonucunda sistemimize entegre ettiğimiz bu uygulama ile hastalar sonuçları çıkmadan hastaneye gereksizce gelmemiş olacaklar. Bundan böyle sonuçlar ilgili hekim tarafından onaylandığı gibi hastalarımıza sonucunun çıktığı bildirilmekte ve sonucunu alması için hastaneye davet edilmektedir.” dedi.

Uygulamaya başlandığından bu yana patoloji raporlarını almaya gelen hasta sayısında belirgin bir artış yaşandığını ifade eden Patoloji Uzmanı Dr. Erhan İşler ise, “Genellikle hastaların insiyatifine bırakılan sonuç takipleri, SMS uygulaması ile hastanemizce yürütülmektedir. Uygulama ile hastalarımıza patoloji sonuçlarının çıkış zamanları ile ilgili bilgilendirme yapmaktayız. Bu uygulamanın iki önemli getirisini yaşıyoruz. Hastalarımız hem tetkik işlem süreci ile ilgili bilgi edinerek raporunu ilgili hekime yorumlatması gerektiğini öğreniyor, hem de zaman, enerji ve iş gücü kaybı önleniyor.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP