DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 4393233,62%
Adıyaman
39°

AÇIK

17:11

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Turizmci Kuştepe “Şimdiden Oteller Doldu”

Turizmci Kuştepe “Şimdiden Oteller Doldu”

ABONE OL
3 Nisan 2019 02:28
Turizmci Kuştepe “Şimdiden Oteller Doldu”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turizmci Veysel Karani Kuştepe, 2019 turizm tarihinde şimdiden oteller restoranlar herkes rezervasyon yapıldığını ve dolu olduğunu söyledi.

Turizmci Kuştepe 2

2019’un çok güzel geçeceğini belirten Turizmci Veysel Karani Kuştepe,”Ben her sene fuarlara giderim. Veka Turizm olarak bu sene de gittik. İnşallah 2019’umuz çok güzel geçer. Emeği geçen Sayın Valime, Belediye Başkanıma ve Turizm Müdürüne, herkese teşekkür ederim, saygılarımı sunarım. Standımız bu sene çok güzeldi gerçekten. Oraya gittiğim zamanda bu sene, 2019 için şimdiden herkes rezervasyon yapmış, oteller, restoranlar dolu.”dedi.

-“ADIYAMAN’A 3. UÇAĞIN GELMESİ LAZIM”

Adıyaman’a 3’üncü uçağın gelmesi gerektiğini belirten Kuştepe,şöyle devam etti:

“Şimdi yabancı turist olarak bundan bir ay evvel Sırbistan’a gittim. Biz önce onları davet ettik Adıyaman’a. Onlar buraya geldi, biz oraya gittik. Onlarla bir anlaşma yaptık. Türk Hava Yolları müdürlüğüne özellikle buradan teşekkür ederim. Gelmiş geçmişlerin içinde Adıyaman’a en iyi hizmet veren THY müdürüdür.  Havaalanı müdürünün yanına gittim. Dedim ki; ‘ben bu memlekete 5 bin kişi getireceğim dışarıdan. 5 bin kişi ben ve arkadaşlar gittik ve taahhütname vereyim, biletlerimi de önceden alayım. Bana 400 liradan fiyat verin Mart ve Ekim arası. ‘Benim ona gücüm yetmez’ dedi müdür bey. Buradan tabi ben yetkililere sesleniyorum: Adıyaman’a 3’üncü uçağın gelmesi lazım, çünkü gece buradan illa saat 10’da uçağın kalkması lazım. Ben tekstilci değilim ama uzaktan baktığım kadarıyla tekstilcilerin yüzde 2’si yükünü Antep’e götürüp oradan gönderiyorlar. Öbür tarafa gelince de Mart ayından sonra uçaklarımız hep dolular. biletler çok yüksek. Çünkü bu sene Joytürk 20 bine yakın insan getirecek.”

-“REKABETLE İNSANLAR PARA KAZANAMAZ KALİTE YÜKSELDİ”
Rakebetle para kazanılmayacağını belirten Kuştepe, turizmcileri şu sözlerle uyardı:

“Türkiye’deki en büyük ajandalarıdır çünkü bunların taşımasını da ben yaptığım için biliyorum. THY müdürüne ‘bana bu kadar bilet verin’ dedim,’biz veremeyiz’ dedi. Bunu hep söylüyorum;’biz binayı yapıyoruz, güzel yapıyoruz, otel yapıyoruz ama biz satışını yapamıyoruz. Bütün turizmcilere sesleniyorum. Rekabetle insanlar para kazanamaz. Hizmetin en iyisini verin, hakkınızı alın. Çünkü eskiden buraya gelen turistlerin yüzde 20’si Urfa’ya, Mardin’e, Antep’e,  Antakya’ya gitmiyordu. Eskiden Nemrut Dağı Kommagene Festivalini yaptığımız zaman Avrupa ülkelerinden katılım olurdu, sanatçılar gelirdi. Hiç unutmam Nemrut Dağı’nın başına ulusal kanallar kurulurdu. Çin’den, Japonya’dan bizi canlı seyrederlerdi. İnşallah o günleri getireceğiz. Bu ay sonunda kısmet olursa Almanya Berlin Fuarına gideceğim. Yine bu memlekete eskisi gibi yabancılar gelsin, yine oteller dolsun. Allah devletimize zeval vermesin. Bundan 3-4 sene evvel bir bomba patladı Antep’te. Gap turlarının 3’de 2’si iptal oldu. Esnaf kan ağladı. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Bu sene Hasankeyf’te bir bomba patladı, hiç kimsenin umurunda değil. Çünkü güvenlik var.”
-“TÜRKİYE’NİN HER TARAFINA TUR YAPIYORUM”
Türkiye eskisi gibi olmadığını ve Türkiye’nin her tarafına tur düzenlediklerini aktaran Kuştepe, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Öyle eskisi gibi değil, her taraf tertemiz. Ben Türkiye’nin her tarafına tur yapıyorum. Bu sene Avrupa’ya da açılacağım. Karadeniz’imiz, Halfeti’miz, Kapadokyamız, Mardin’imiz, Çanakkale, İstanbul boğaz turumuz var. Ege turumuz var. Elimizden geldiği için herkes kendi mesleğini yapıyor, temiz yapsın. Bizde kalite çok önemli. Biz kaliteden kaçmayız. Bizimle tura çıkanlar memnun ayrılıyor. Bu sene Maraş’a kayak turuna götürdüm, herkes memnun kaldı. Yani bir şeyler üreteceksin, bir şeyler yapacaksın. Buradan yine otelcilere, fuara katılanlara teşekkür ederim. Fuarda sabahtan akşama kadar gelen giden misafirleri karşıladık, sözleşmemizi yaptık. Umarım ki 2 katına çıkarız. Oteller Nisan ayından sonra Güneydoğu’daki Gap turların hepsi dolu. 80 liradan satış yapan şuanda Urfa’da 160-150 liradır. Geçen sene 80-90 lira satış yapıyorlardı, bu sene yer olmadığından dolayı 150 liradan yer bulamıyorlar. Bu büyük bir şey. Dolar yükseldi dediler, birşey yok. Nasıl ki; denizde yüzüyorsun yüzmeyi bildiğin halde panik yaptığın zaman boğulursun. Ben de defalarca söyledim, söylüyorum. Bu sefer insanlar dışarı gitmiyor, GAP turuna geliyor, Karadeniz’e geliyor.  geçen sene 110 gibi bir sayı geldi, bu sene bir buçuk katı gelir.”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP