DOLAR 17,9291 0%
EURO 18,3756 0.06%
ALTIN 1.017,690,06
BITCOIN 422971-0,14%
Adıyaman
36°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tütün Komisyonu Ankara’ya Gidiyor

Tütün Komisyonu Ankara’ya Gidiyor

ABONE OL
8 Ekim 2017 20:42
Tütün Komisyonu Ankara’ya Gidiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

İçerisinde birçok önemli kuruluşun yer aldığı Tütün Komisyonu önümüzdeki hafta başında Ankara’ya giderek, Torba Yasa tasarısındaki tütün ile ilgili maddeden duydukları endişelerini dile getirecek.

TÜTÜN KOMİSYONU 2 1

Adıyaman’da kurulan Tütün Komisyonu Ziraat Odası Başkanlığı, Adıyaman Barosu, Çelikhan Belediye Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Ticaret Borsası Başkanlığı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı, Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti, Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası, AKALP, MÜSİAD, Adıyaman Gazetecileri Cemiyeti Başkanlığı, OSB Başkanlığı, Merkez ve Köy Muhtarları Derneğinden oluşuyor.

Tütün Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, 9 Ekim Pazartesi günü Ankara’ya giderek ilgili kurum ve Bakanlık düzeyinde görüşmeler yapılacağı dile getirildi.

Yapılan açıklamada, “Bizler aşağıda imzası bulunan Kurumlar olarak TBMM’ye sunulan bazı kanunlarda değişiklik yapılmasını öngören Kanun Tasarısında Adıyaman Sarmalık Kıyılmış Tütünü yasaklayıcı hükümlerin bulunmasını kaygıyla karşılıyoruz.

Tasarının tütünle ilgili maddelerinin yasallaşması Adıyaman’da yoksulluğu ve işsizliği arttıracağı gibi asırlık bir geçmişi olan geleneksel sarmalık kıyılmış tütün üretimini, satımını kısacası Adıyaman tütüncülüğünü bitirecektir.

Adıyaman halkı ve kurumları olarak bu tasarıdaki tütünle ilgili maddelerin Torba Kanunundan çıkartılmasını veya sarmalık kıyılmış tütünün alım ve satımının serbest bırakacak şekilde üretici lehine değiştirilmesini talep ediyoruz. Konuyla ilgili Adıyaman halkı ile birlikte her türlü demokratik hakkımızı hukuk zemininde kullanacağız.

Adıyaman’daki tüm sivil toplum örgütlerimizin katıldığı Adıyaman Ziraat Odasındaki toplantımızda tütünle ilgili süreci yönetmek ve yol haritasını belirlemek için kurumlardan oluşan bir komisyon seçilmiştir. Bundan sonraki sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” ifadeleri kullanıldı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP