DOLAR 15,4992 0.11%
EURO 16,1503 0.17%
ALTIN 900,57-0,12
BITCOIN 4707992,68%
Adıyaman
20°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Tütün Üreticisine Atılmış Alçakça İftira “

“Tütün Üreticisine Atılmış Alçakça İftira “

ABONE OL
30 Haziran 2017 11:07
“Tütün Üreticisine Atılmış Alçakça İftira “
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, Star gazetesinin tütün terörün yeni finans kaynağı haberine sert tepki gösterdi.

adiyaman ziraat odas 759a8fbebb01c2f6148e

Şahan, yaptığı açıklamada, Star ve Sabah Gazetesinin Sarmalık kıyılmış tütünler ile ilgili 28 Haziran 2017 tarihli manşetlerinde Türkiye genelindeki 15 bin 400 noktada sarmalık kıyılmış tütün satışının yapıldığı ve bu tütünlerin tamamına yakın üreticisinin veya yurtdışındaki tedarikçisinin PKK olduğunu belirttiklerini anımsattı.

Huzur kenti Adıyaman’a ve sadece evine ve ailesine götüreceği nafakasının derdinde bulunan tütün üreticisine bu alçakça iftirayı atan Star gazetesi ve Sabah gazetesini şiddetle kınadığını belirten Şahan, “Adıyaman,gerek çiftçisi ve gerekse tüm halkıyla birlikte hiçbir zaman ne PKK ve nede diğer illegal terör örgütlerine destek vermemiş ve  canı gönülden her daim devletinin yanında yer almış ve yer almaya devam edecektir. 4-5 dekar arazilerinde ve zor şartlar altında üretim yapan yaklaşık 60 – 70  bin kişilik bir nüfusun ekmeğiyle oynanıp Adıyaman’daki huzurun bozulmak istenmesi açıkça ortadadır. Ama bizler bu oyuna gelmeyeceğiz,huzurumuzu,birlik ve beraberliğimizi bozmayacağız.Tek geçim kaynağı tütüncülük olan üreticimizin sorunlarını sürekli Devletimizin en üst makamlarına ilettik ve iletmeyede devam edeceğiz. Tütün üreticimize Terör örgütü damgası vuran STAR ve SABAH gazetesinin yapmış olduğu habercilik değildir,gerçek anlamda huzur bozmaktır.Ama Adıyaman insanı aklı selimdir,bu gibi çirkin yakıştırmalara karşı Devletine daha da sarılacak  vatanı uğruna,Devleti uğruna 15 Temmuzda sergilemiş olduğu dik duruşunu her zaman sergilemeye devam edecektir”dedi.

“Biz Adıyamanlılar olarak Devletimize,Bayrağımıza son derece bağlı insanlarız bizler sadece ekmeğimizin aşımızın peşindeyiz,bizden terör örgütü çıkmaz,bizden terör örgütüne finans kaynağı çıkmaz” ifadelerini kullanan Şahan, şunları kaydetti:

“Star ve Sabah gazetelerinin açıklamalarının aksine bizim tütünler sayesinde,kaçak sigaraların önüne geçilmiş , PKK ve diğer illegal terör örgütlerinin finans kaynakları kesilmiştir. Biz Adıyaman Ziraat Odaları  olarak katıldığımız her platformda sarmalık kıyılmış tütünlerin yasal yollarla piyasaya arzının sağlanması ve bu konuda  gerekli Birlik veya Koperatif’lerin kurulmasında ilgili mevzuatta gerekli düzenlemeler yapılması için ilgili makamlar nezdinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir.Bu konuda her zaman Adıyaman Çiftçisinin yanında yer alan Başta Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekilimiz Sayın Ahmet AYDIN ve Adıyaman Milletvekillerimizin desteklerini bizlerden yine esirgemeyeceklerinin inancındayım. Star ve Sabah gazetelerinin açıklamaları ve bu açıklamalarında bütün tütün üreticilerimizi terör örgütü olarak görmelerini   şiddetle kınıyor tüm tütün üreticilerinden özür dilemelerini bekliyorum”

PHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP