DOLAR 17,9225 0.1%
EURO 18,3524 0.19%
ALTIN 1.033,06-0,03
BITCOIN 410203-4,14%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Ucuz Siyasetin Bedelini Halk Ödüyor!

Ucuz Siyasetin Bedelini Halk Ödüyor!

ABONE OL
1 Kasım 2013 11:13
Ucuz Siyasetin Bedelini Halk Ödüyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TOKLARÇelikhan’da ‘TOKİ’nin İnşaata Başlamamasının’ Arkasında Yerel Siyasetçiler mi Var!

Çelikhan ilçesinde TOKİ konutları inşaatına ne zaman başlanacağı soru işareti olarak kafaları kurcalarken, halk içerisinde kulaktan kulağa yayılan dedikodularda, yerel siyasetçilerin bu hizmetin gelmesine engel olduğu yönündeki iddialar, mide bulandırmaya başladı.

Konut sıkıntısının had safhaya ulaştığı Çelikhan’da bu sorunu giderecek olan ve geçtiğimiz aylarda müjdesi verilen TOKİ konutları ile ilgili aradan geçen süre zarfında herhangi bir çalışmanın başlatılmaması, ilçe halkını tedirgin ediyor.

Yıllardır bölgede “orman sahasıdır” diye imara açılmayan Sincik, Geller ve Çinçin Tepelerini içine alan ‘Üçtepe’ mevkiinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından ‘tarım arazisi’ olduğu gerekçesiyle yapılaşmaya izin verilmemesi yüzünden parsel sıkıntısının had safhaya ulaştığı Çelikhan ilçe merkezinde, gerek ilçe halkının ve gerekse ilçede görev yapan memurların konut sıkıntısını gidermek için başlatılan TOKİ konutları ile ilgili müjdeden sonra kolları sıvayan ve konutlara başvuruda bulunan aileler, ilk kazmanın vurulacağı günü merakla bekliyorlar.
Konut sıkıntısında dolayı bazı hanelerde iki, bazı hanelerde de üç ailenin yaşamak zorunda kaldığı ilçede, bu sorunun aşılabilmesi için başlatılan TOKİ seferberliği ile ilgili ortaya atılan son iddialarda mide bulandırmaya başladı.

TOKİ’nin Çelikhan’da konut yapacağını duyurması üzerine ilçe halkı tarafından sevinçle karşılanan bu haberin üzerine 2013 yılının Mart ayında resmi olarak başlayan TOKİ başvurularında toplam 257 başvuru yapılmıştı ve kabul eidlen bu başvurular neticesinde hak sahiplerine, inşaata bu yıl içerisinde başlanacağı taahhüdünde bulunulmuştu. Ancak aradan geçen süre zarfı içerisinde herhangi bir çalışmanın yapılmadığı ilçede duruma tepki gösteren vatandaşlar, bir de ortalıkta yayılan, “TOKİ’nin bir türlü inşaata başlamamasının ana sebepleri arasında Çelikhan Belediyesi ile AK Parti İlçe Başkanı arasındaki çekişme var” dedikodularıyla iyice gerildiler.

Konu ile ilgili tepkilerini dile getiren Çelikhanlı vatandaşlar “AK Parti İlçe Başkanı kendi döneminde böyle bir proje yapılmadığı için bu projeye hiçbir şekilde destek olmuyor. Çelikhan Belediyesi ise TOKİ konutlarının yapılacağı yerin ilçe merkezine uzak düştüğünü, içme suyunu buraya götürmek zorunda kalacağını bildiğinden TOKİ’nin inşaata şimdilik başlamaması için elinden geleni yapıyor. Nedir bu halkın çektiği?” diyerek siyasilere ateş püskürdüler.

Vatandaşlar, konunun bir an önce çözüme kavuşması için yetkililerden gelecek bir açıklamayı bekliyorlar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP