DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 426297-2,96%
Adıyaman
35°

AÇIK

20:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Uluslararası 1. Adıyaman Perre Sanat Çalıştayı Başladı

Uluslararası 1. Adıyaman Perre Sanat Çalıştayı Başladı

ABONE OL
10 Mayıs 2018 20:37
Uluslararası 1. Adıyaman Perre Sanat Çalıştayı Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Üniversitesi ortaklığında bu yıl ilki düzenlenen ‘Uluslararası 1. Adıyaman Perre Sanat Çalıştayı’,Perre Antik Kenti’nde gerçekleştirilen törenle başladı.

1. Perre Sanat Çalıştayı Başladı 1

ADIYAMAN BELEDiYE BASKANLIGI

Bu yıl,Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Belediyesi ortaklığında, ulusal ve uluslararası üne sahip 54 ressamın katılımıyla ilki düzenlenecek olan ‘Uluslararası 1. Adıyaman Perre Sanat Çalıştayı’nın açılış renkli görüntülere sahne oldu.

Perre Antik Kentinde başlayan ve 18’i yabancı toplam 54 ressamın katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayın açılış törenine Adıyaman Belediyesi Başkan Vekili Muhittin Büyük, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı M. Said Kutlu, Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve ‘Uluslararası 1. Adıyaman Perre Sanat Çalıştayı’nın başkanı Prof. Muhammet Alagöz, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ile yerli ve yabancı misafirler katıldı.

9-15 Mayıs tarihleri arasında devam edecek olan sanat çalıştayın açılış konuşmasını yapan projenin başkanı ve yürütücüsü Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Muhammet Alagöz, bu etkinliği Adıyaman’ın tanıtımı için düzenlediklerini ifade ederek, “Bu proje Adıyaman’ın tanıtılmasına katkı sunacaktır. Sanatın bir birleştiriciliği evrenselliği göz önünde tutularak düzenlediğimiz ve her yıl tekrarlanarak geleneksel hale gelmesini istediğimiz sanat çalıştayı ile ülkemizi, kentimizi, üniversite ve bünyesinde yeni faaliyete geçen Güzel Sanatlar Fakültemizi tanıtmak ve daha da önemlisi turizm alanında kentimize katkı sunmak en temel amacımız. Çalıştayı gerçekleştirmememizde desteğini esirgemeyen Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü’ye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun il dışında olmasından dolayı katılamadığı programda, çalıştaya büyük destek veren Adıyaman Belediyesi adına söz alan Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı M. Said Kutlu ise yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Belediye Başkanımız ve Rektörümüz sayesinde bugün burada oldukça önemli bir organizasyonaev sahipliği yapmış bulunuyoruz. Böyle önemli bir organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah eski otogar yerineyapacağımız kültür merkezi ile bu tür etkinliklerimiz daha da zenginleşir. İçerisinde sergi salonlarımızında olacağı, Kültür Merkezimizin ihale bu ay içerisinde yapılacak.”

Yapılan açıklamaların ardından yerli ve yabancı misafirlerle öğrenciler Perre Antik Kenti gezerek yetkililerden bir hafta sürecek olan çalıştayın ön bilgisini aldı.

SERGİ VE PANELLER DÜZENLENECEK

‘Uluslararası 1. Adıyaman Perre Sanat Çalıştayı’ kapsamında 12 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’da Prof. Dr. Devrim Erbil tarafından Perre Antik Kentte bir söyleşi gerçekleştirileceğini söyleyen yetkililer, yine çalıştay kapsamında 14 Mayıs Pazartesi günü saat 17.00’da Perre Antik Kentte panel düzenleneceğini belirterek, tüm meraklıları söyleşi ve panellere davet etti.

Son olarak, yapılan eserlerin 15 Mayıs Salı günü saat 15.30’da Keleş Konağında açılacak olan sergiyle beğeniye sunulacağını da sözlerine ekleyen yetkililer, bu anlamda çalıştayın gerçekleşmesinde emeği geçen Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü’ye teşekkür etti.

9 ÜLKEDEN 54 RESSAM KATILDI

Türkiye’nin önde gelen ressamlarının yanı sıra Türkmenistan, Almanya, Polonya, Gürcistan, Slovakya, Rusya, Hindistan ve İngiltere’den önemli ressamların da katıldığı sanat çalıştayında Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri de usta ressamlarla birlikte hünerlerini sergileyecek.

‘Uluslararası 1. Adıyaman Perre Sanat Çalıştayı’na şu isimler katıldı: Prof. Devrim Erbil (İstanbul), Nihat Akaslan (Adıyaman), Prof. Dr. Zeliha Akçaoğlu (Eskişehir), Meltem Aktaş (İstanbul), Prof. Dr. Muhammet Alagöz (Adıyaman), Prof. Dr. Zuhal Arda (Konya), Dr. Öğr. Gör. Nurullah Atalay (Adıyaman), Habip Aydoğdu (Ankara), WitBoguslawski (Polonya), BettyBöhm (Almanya), Dr. Öğr. Gör. Bayram Dede (Adıyaman), Prof. Dr. İsmail Hakkı Demirtaş (Bolu), Arş. Gör. Semra Doğan Ak (Adıyaman), Doç. Dr. İlham Enveroğlu (Konya), Prof. Dr. Basri Erdem (İstanbul), Prof. LelaGeleishvili (Gürcistan), Dr. Öğr. Gör. Birsen Giderer (Bolu), Prof. Dr. Hakkı Engin Giderer (Bolu),DagmarGlausnitzer Smith (Almanya), Nejla Gür (Almanya), Alexander Jazykov (Slovakya), Zati Karabulut (Adıyaman), Arş. Gör. Mete Dimitry Karaçoban (Sivas), Fatih Karakaş (Adıyaman), ClaudiaMichaelaKochsmeier (Almanya), Erdi Korkmaz (İstanbul), Öğr. Gör. Büşra Kuruçay (Adıyaman), Yasemin Külahlıoğlu (Bolu), Levent Oyluçtarhan (Eskişehir), Cumhur Özer (İstanbul), Prof. Dr. Bünyamin Özgültekin (İstanbul), Emine Öztürk (İstanbul), Prof. Dr. Mahmut Öztürk (Bolu), Prof. Dr. Hasan Pekmezci (Ankara), Şükran Pekmezci (Ankara), DimitryPetrenko (Rusya), AhirwarPradeep (Hindistan), Elena Priestley (İngiltere), Maria Priestley (İngiltere), Süha Semerci (İstanbul), PirgeldiShirov (Türkmenistan), CorinnaSiebert (Almanya), Prof. Levan Silagadze (Gürcistan), Prof. David Silagadze (Gürcistan), Sarah Strassmann (Almanya), Doç. Dr. Elif Şenel (Gaziantep), Nihat Tokat (İstanbul), Adnan Turan (Adıyaman), Yeşim Turan (Adıyaman), Prof. Dr. MelihatTüzün (Tekirdağ), Nurtaç Ulutürk (İstanbul), Dr. Öğr. Gör. Özlem Uslu (Adana), SonjaWegener (Almanya), Arş. Gör. Serdal Yeğin (Adıyaman) ve LarisaZuykova (Rusya).

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP