DOLAR 17,9669 0.27%
EURO 18,2851 0.19%
ALTIN 1.021,20-0,06
BITCOIN 420670-1,35%
Adıyaman
39°

AÇIK

20:08

AKŞAM'A KALAN SÜRE

UMKE Güçlenecek

UMKE Güçlenecek

ABONE OL
17 Mart 2010 00:38
UMKE Güçlenecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

umke2Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Bünyesinde bulunan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) değerlendirme toplantısı Merkez 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde komşu il Elazığ da meydana gelen depremin ardından bölgeye intikal eden Adıyaman Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) deprem sonrası Elazığ da gerçekleştirdiği başarılı çalışmaların ardından ilimize geri döndü.

Başarılı çalışmalarından dolayı UMKE ekibine 14 Mart Tıp Bayramında birer teşekkür belgesi verildi.

Önceki gün Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Bünyesinde bulunan Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) değerlendirme toplantısı Merkez 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi toplantı salonunda yapıldı.

Sağlık Müdürü Dr. M. Emin Taş, Sağlık Müdür Yardımcıları, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE)’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde çalışan 30 kişilik ekibin güçlendirilmesi kararı alınırken UMKE’de gönüllü bulunmak isteyen sağlık personeline yönelik çalışma karar alınması kararlaştırıldı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. M. Emin Taş, sağlıkta dönüşüm programı içerisinde kurulan UMKE’ nin başarılı çalışmalarının devam edeceğini belirterek; “UMKE Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinin esasında gönüllülük önem arz etmekte. Çünkü gönüllülük özellikle sağlık konusunda çok büyük önem arz etmekte, UMKE’nin temel esaslarından biriside hızlı ve bilinçli hareket edebilme. Bilindiği gibi ilimiz deprem konusunda çok riskli bir bölgede bulunuyor. Bu nedenle toplantımızın asıl amacı sağlık hizmetlerinin sürekli hazır kıta olarak ayakta durması. Toplantımızda alacağımız kararlar çok önemli. Bilindiği gibi yakın zamanda komşu ilimde meydana gelen deprem’in ardından UMKE ekibimizde bölgeye hızlı bir şekilde hareket ederek başarılı çalışmalar yaparak güzel bir sorumluluk örneği gösterdi. Asıl sevindirici olan ise kurumumuzun içerisinde böyle çalışan arkadaşlarımızın varlığı. Bizler UMKE ekibini güçlendirme çalışmalarına başlayacağız. Bu çalışmalarımızda ilk olarak gönüllü sağlık personelimizin UMKE’ye katılımlarını ve UMKE eğitimleri almalarını sağlayarak bu sayıyı 50’ye çıkarmayı planlıyoruz. Özellikle Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi UMKE eğitimlerine 2010 yılında yoğun bir şekilde hız vereceğiz. UMKE’yi sürekli olarak hazır tutmamız lazım. UMKE’deki arkadaşlarımızla artık her ay mutlaka bir araya gelerek değerlendirme toplantısı yapacağız” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP