DOLAR 17,9697 0.29%
EURO 18,2995 0.28%
ALTIN 1.033,800,13
BITCOIN 4340445,44%
Adıyaman
31°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Üniversite-Sanayi İşbirliğinde İlk Adım

Üniversite-Sanayi İşbirliğinde İlk Adım

ABONE OL
27 Şubat 2015 09:28
Üniversite-Sanayi İşbirliğinde İlk Adım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Üniversitesi Besni Meslek Yüksekokulunun Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla gerçekleştirdiği “Adıyaman İlinde Mekatronik Meslek Alanının Eğitim Kapasitesinin Güçlendirilmesi” isimli Avrupa Birliği projesinin ilk toplantısı Adıyaman Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Proje Koordinatörü Öğretim Görevlisi Hüseyin Kutlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Mücahit Çelik ve Doç. Dr. Murat Aydın’ın bulunduğu heyete proje hakkında bilgi verdi. Öğretim Görevlisi Hüseyin Kutlu proje kapsamında Adıyaman Üniversitesi Mekatronik atölyelerinin hibe kapsamında güçlendirildiğini, ayrıca ATSO’ya üye elektronik, bilgisayar ve makine alanında hizmet veren 15 usta öğreticinin Almanya’da iki haftalık mesleki eğitim kursuna katılacağını belirtti. Kutlu, projenin üniversite-sanayi işbirliği kapsamında atılacak ilk adım olacağını ifade etti.

Proje sayesinde sanayicinin ihtiyacı olan kalifiye eleman sıkıntısının da giderileceğini dile getiren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “Projemiz Adıyaman’da mekatronik yani makine, elektronik ve mekanik eğitim alanını güçlendirmek adına ortağı olduğumuz bir proje. Ortağı olduğumuz AB projesini imzaladık ve nihayetinde proje geçti. Projemiz 130 bin Euro değerinde. Yüzde 84’ü AB tarafından geri kalan kısmı ise Adıyaman Üniversitesi tarafından finanse edilecek. Sanayicimizin de günümüz dünyasında çektiği en büyük sıkıntılardan bir tanesi kalifiye eleman sıkıntısıdır. Bu çerçevede de üniversitemizden mezun olan gençlerimizi sanayiye kazandırmak açısından bu tür projeleri çoğaltmamız lazım. Öğrencilerin fuarlara katılımını sağlamak hem teoride hem de pratikte yetiştirerek piyasaya kendilerini kanıtlama noktasında gençlerimize katkı sunacağız. Ticaret ve Sanayi Odamızın üniversite ile işbirliği çerçevesinde üzerimize düşeni yapıyoruz. Çünkü ülke sanayisinin ehil çalışan bulma konusunda sıkıntısı var. Bilinçli insanlarla iş yapmanın ne kadar verimli olduğunu hepimiz biliyoruz. İnşallah bu çerçevede Adıyaman’daki sanayicilerimize iş bilen insanları yetiştirip piyasaya sunacağız. Projedeki amacımız gençlerimize faydalı olmak” dedi.AB Projesi (1)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP