DOLAR 17,9551 0.07%
EURO 18,5227 -0.1%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 4309160,08%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Üniversite Yönetimi Kahta’da İşadamlarıyla Bir Araya Geldi

Üniversite Yönetimi Kahta’da İşadamlarıyla Bir Araya Geldi

ABONE OL
12 Temmuz 2012 11:10
Üniversite Yönetimi Kahta’da İşadamlarıyla Bir Araya Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

kahtattKahta’nın önde gelen işadamı ve esnaflarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Kahta Meslek Yüksekokulun yeni yerleşkesi hakkında bilgi verilerek, sorunları görüşüldü.

Kahta Meslek Yüksekokulunun yeni binasında gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamı Metin Esen, Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selahattin Bekmez, Prof. Dr. Cemil Kara, Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Zafer Tel, ilçenin önde gelen işadamı ve esnafları ile çok sayıda gazeteci katıldı.
kahtttKahta Meslek Yüksekokulunun yeni binası ile yerleşkesinin tanıtılması ve okulun sorunlarının görüşülmesi amacıyla düzenlenen toplantı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Zafer Tel’in bilgilendirme sunusu ile başladı. 982 öğrencisi olan yüksekokulun Kahta’ya sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda çok büyük katkısı olduğunu vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Ahmet Zafer Tel, yeni açılan binanın özelliklerini anlatarak, yaşanan yol sorunu hakkında bilgi verdi. Kahtalılardan yüksekokula sahip çıkarak, sorunlarının çözümü noktasında yardımcı olmalarını beklediklerini söyledi.
Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Üniversitenin Kahta’ya her türlü katkıyı verme gayretinde olduğunu, ilçe halkının da üniversiteye sahiplenerek, sorunlarının çözümü için kendilerini desteklemelerini beklediklerini ifade etti. Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, yeni binanın yol, su, internet altyapısı, dersliklerin tefrişi noktasında eksikliklerinin bulunduğunu belirterek, derslikleri tefriş edenlerin isimlerinin dersliklere yazılacağını kaydetti. Gönüllü, Kahta’nın ileri gelenleri ilk defa bir toplantıda bir araya geldiklerini ifade ederek, bundan sonra daha kapsamlı toplantılar düzenleyerek, birlikte Kahta’nın ve üniversitenin sorun ve hedeflerini görüşmek istediklerini söyledi.
Kaymakam Metin Esen ise üniversitenin Adıyaman’a ve Kahta’ya çok şey kattığını,  herkesin el ele birlik beraberlik içinde üniversiteye, yüksekokula sahip çıkması gerektiğini belirterek; “Bu toplantı ilk olması bakımından çok önemli. Daha kapsamlı toplantılar düzenlenerek Kahtalı işadamları ile birlikte yüksekokulun sorunlarına çözüm bulunabileceğine inanıyorum” dedi.
Belediye Başkanı Yusuf Turanlı ise Kahta için üniversitenin bir değer olduğunu, buna sahip çıkarak daha iyi noktalara gelmesi için çalışacaklarını vurguladı. İşadamı, esnaf ve gazetecilerin düşüncelerini ifade ettikleri toplantı yemeğin ardından sona erdi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP