DOLAR 17,9684 0.27%
EURO 18,3050 0.31%
ALTIN 1.021,990,02
BITCOIN 421048-1,92%
Adıyaman
39°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Uslu;“Hizmet Binasının Temeli Nisan’da Atılacak”

Uslu;“Hizmet Binasının Temeli Nisan’da Atılacak”

ABONE OL
19 Mart 2010 11:26
Uslu;“Hizmet Binasının Temeli Nisan’da Atılacak”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

atso (2)Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)  ‘Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı’ Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapıldı.

ATSO bünyesinde bulunan 17 meslek komitesinden 109 üye, ilk kez genişletilmiş meslek komitesi toplantısına katıldı. Yaklaşık bir yıl önce seçilen meslek komitelerinin ayda bir toplanması gerekirken, bir yıl sonra ilk toplantının gerçekleştirildiği belirtildi. Toplantıda meclis üyelerimiz ve meslek komitesi üyeleri kendi meslek gruplarının dilek ve sorunları değerlendirerek çözüm yollarını konuştular.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, yaptığı konuşmada ATSO’nun 17 meslek komiteden oluştuğunu ve her ay rutin olarak toplantıların yapılacağını duyurdu.

Uslu, ilk toplantıyı yaptıklarını belirterek, 109 üyeye sahip olduklarını söyledi. Öncelikli olarak doğrudan hizmet sunduklarını ifade eden Mustafa Uslu, Adıyaman Tekstil ve Kümelenme Derneği Başkanı İsmet Açıkgöz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Bereket ile katıldığı toplantıda hizmet binasıyla ilgilide bilgiler verdi.

ATSO Başkanı Mustafa Uslu, odalarının meslek komiteleri, meclis, yönetim kurulu ve disiplin kurulundan oluştuğunu belirterek, meslek komitelerinin görevlerinden söz ederek, meslek komitelerinin her ay düzenli olarak toplantı yapmak durumunda olduğunu ifade etti. Uslu, “Ancak meslek komitelerimizin bu toplantılarını düzenli olarak yaptıklarını söylemek biraz zor ve aksamalar olmaktadır. Komitelerimizin yaptıkları bu toplantılarında kendi sektörleri ile ilgili sorunlarını tartışarak doğru çözüm yollarını ve önerilerini tespit etmeleri çok önemlidir. Tüm meslek grubu üyelerinden özellikle rica ediyorum. Lütfen meslek komite toplantılarımızı aksatmadan düzenli olarak yapalım. Sorunları ve çözüm yollarını tespit edelim. Üretelim odamız her zaman önereceğiniz tekliflere açıktır” dedi.

Uslu, “Adıyaman’ın ticaret ve sanayi hacminin gelişmesi, yaşanılan olumsuzlukların aşılaması için neler yapabileceği konusunda sürekli fikir alışverişinde bulunmak suretiyle bir sivil toplum örgütü gibi çalışmayı ilke edinmiştir. Bu anlayışta yönetim kurulumuz, görev süresi içerisinde rutin işlerin yanı sıra Adıyaman için yapılması gerekenleri tespit etme ve bunun bir palan çerçevesin de hayata geçirilmesi ile ilgili çalışma başlatmıştır. Hedefimiz birlikte daha huzurlu bir Adıyaman, daha zengin bir Adıyaman olma adına herkesten destek bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Toplantıda ayrıca ATSO için yapılacak yeni binanın teknik özellikleri hakkında bilgiler veren Uslu, yeni hizmet binasının Nisan ayında temelinin atılacağını ifade etti. Mimari proje çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Uslu, Adıyaman’a yakışır modern bir binanın bir an evvel bitmesi için gayret sarf ettiklerini söyledi. Binanın zemin kat dahil 5 kattan oluştuğunu söyleyen Uslu, daha sonra üyelerle birlikte fikir alışverişinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP