DOLAR 17,9583 0.47%
EURO 18,6080 1.03%
ALTIN 1.036,700,68
BITCOIN 4434443,58%
Adıyaman
37°

AÇIK

20:18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Vakıf Meclisi İki Gündem Maddesiyle Toplandı

Vakıf Meclisi İki Gündem Maddesiyle Toplandı

ABONE OL
20 Kasım 2012 10:28
Vakıf Meclisi İki Gündem Maddesiyle Toplandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

mecls0215212Adıyamanlılar Vakfı meclis toplantısı iki önemli gündem maddesiyle toplandı.

Gündem maddelerine geçmeden önce Vakıf Başkanı Ömer Özkartal’ın Hacdan dönmesiyle toplantıya katılanlara hurma ve zemzem suyu ikram edildi. Ayrıca vakfın basın danışmanı Abdulkerim Sonkaya’nın da annesinin vefatından dolayı taziye kabul edildi.
Vakfın çok amaçlı salonunda düzenlenen genişletilmiş meclis toplantısı Adıyamanlılar Vakfı başkanı Ömer Özkartal başkanlığında toplandı. Toplantının ana gündem maddesi ise burs ve yeni yönetim kurulunun 45 çıkarılması kararı üzerinde müzakere edildi. Toplantıya katılan vatandaşlar her iki konuyla ilgili görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.
Toplantının önemine binaen bir konuşma yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal,  hali vakti yerinde olan Adıyamanlı işadamların burs konusunda duyarlı davranmalarını gerektiğinin altını çizerek, “Bu ülkenin kalkınmasını istiyorsak geleceğimizin mümessili olan gençlerimize sahip çıkmak zorundayız. Vakıf olarak burs konusunu dün olduğu gibi bugünde önemsiyoruz. Geleceğimize yatırım yapmak zorundayız. Ayrıca vakıf olarak gelecekte çok daha güzel hizmetlere imza atmak için mevcut olan 13 kişilik Yönetim Kurulu sayısını 45 çıkaracağız. En büyük amacımız İstanbul’da ulaşamayacağımız hiç kimsenin kalmamasıdır. Bundan böyle geniş kapsamlı ekip ruhu ile çok daha faydalı işler yapacağız. Bu yolda bende varım diyen herkese kapımız açıktır. Hepimizin temel felsefesi kalkınan ve gelişen Adıyaman için çaba sarf etmektir.” dedi.
Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı ve Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan ise “Böylesi metropol şehirlerde kaybolmamak için el ele, gönül gönül’e bir kardeş gibi yaşamamız kaçınılmaz olmuştur. Birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza etmesini sağlayan böylesi saygın müesseselere her zaman ihtiyacımız vardır. Bu yolda nakdini ve vaktini veren herkse şükranlarımı sunuyorum. Unutulmamalıdır ki, bu çatı altında yapılan hizmetlere destek çıkmak ahrette her hizmetin önümüze birer çığır olarak geleceği muhakkaktır. Uzun yıllardır bu fedakârlık ve vefakârlık bayrağın taşımasında gayret gösteren herkese müteşekkiliz” şeklinde konuştu.
Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu ise “Vakıf olarak bir tek amacımız var O da insanların gönül duasını kazanmaktır. İdeallerimizi hayallerimizle bütünleştirmekle birlikte benliğimizi ve bencilliğimizi bir kenara bırakarak birliktelik ruhumuzu oluşturmamız lazım. Sahip çıktığımız her gencimizin gelecekte bu ülkeye çok güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Her şeyden önce güzel insan yetiştirmek için büyük çaba sarf etmemiz gerekir. Kısacası geleceğimizin güçlü Türkiye’sini istiyorsak ve Adıyaman’ın kalkınmasını istiyorsak gençlerimize burs verme konusunda duyarlı olmamız lazım” diyerek toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP