DOLAR 17,9565 0.45%
EURO 18,5902 0.91%
ALTIN 1.035,390,55
BITCOIN 4442953,94%
Adıyaman
37°

AÇIK

17:06

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Vali Demirtaş Besni ve Tut İlçelerinde İncelemelerde Bulundu

Vali Demirtaş Besni ve Tut İlçelerinde İncelemelerde Bulundu

ABONE OL
10 Aralık 2012 10:45
Vali Demirtaş Besni ve Tut İlçelerinde İncelemelerde Bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

valmahmutVali Mahmut Demirtaş, Besni ve Tut ilçelerine giderek, ilçelerin ihtiyaç ve sorunlarını yerinde görmek amacıyla bir dizi inceleme ve ziyarette bulundu.

Göreve başladığı günden bu yana gerek il merkezinde, gerekse ilçelerde sorunları yerinde görmek ve ilgililerden bir bir görüşerek brifingler almak için ziyaretlerini sürdüren Vali Mahmut Demirtaş, Besni ve Tut ilçelerini de bu kapsamda ziyaret etti.
İlk olarak Besni’yi ziyaret eden Vali Demirtaş, Besni Hükümet Konağı önünde İlçe Kaymakamı Gürkan Demirkale ve ilçenin yöneticileri tarafından karşılandı. Besni Kaymakamlığı’nı ziyaret ettikten sonra beraberindeki heyetle birlikte Besni Belediyesi’ne geçen Vali Demirtaş, belediye tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
vladymVali Demirtaş ve beraberindeki heyet, daha sonra Besni’ye bağlı Çat Mahallesi Üçgöz yolu üzerinde toplam 137 dönüm arazi üzerinde inşa edilen ve 4 Kasım 2012 tarihinde hizmet vermeye başlayan 75 yataklı Besni Devlet Hastanesi’ne geçerek incelemelerde bulundu. Hastane başhekiminden hastanenin poliklinik sayısı ve günlük yoğunluğu hakkında bilgi alan Vali Demirtaş, daha sonra poliklinikleri gezdi. Çocuk polikliniğinde görev yapan Kenyalı Abdi Jirma Dida adlı çocuk doktoru ile sohbet eden Demirtaş, hastaları ziyaret ederek, hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerinde bulunup acil şifalar diledi.
Besni’de 75 yataklı devlet hastanesinin hizmete girmesiyle birlikte, sağlık alanında bir rahatlamanın yaşanacağını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da da büyük değişim ve dönüşümler yaşanmaktadır. Bu hastanemizin faaliyete başlamasıyla birlikte hastalarımız daha nezih bir ortamda sağlık hizmeti almış olacaktır” dedi.
Tut’ta incelemelerde bulundu
Vali Mahmut Demirtaş daha sonra, sorunları yerinde görüp tespit etmek, çözüm yolları bulmak ve çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla Tut ilçesini ve köylerini ziyaret etti.
Vali Mahmut Demirtaş, Tut ilçe gezisi kapsamında ilk olarak, 2009 yılında Tokat’ın Reşadiye ilçesine bağlı Sazak köyü yakınlarında şehit olan jandarma er Onur Boztemir için Tut Yaylımlı köyünde okunan mevlide katıldı. Mevlit sonrası Vali Demirtaş, beraberinde Tut Kaymakamı Ramazan Kendüzler ile birlikte sorunları yerinde görüp tespit etmek amacıyla Tut’a bağlı; Tepecik, Dağyalankoz ve Akçatepe köylerini ziyaret etti.
Burada köylüler tarafından karşılanan Vali Mahmut Demirtaş, köylülerle sohbet ederek, sorun ve sıkıntılarını dinledi. Tepecik İlköğretim Okulu’nu ziyaret edip minik öğrencilerle sohbet eden Demirtaş, Dağyalankoz ve Akçatepe köylüleri tarafından da yoğun ilgiyle karşılandı.
Akçatepe ve Dağyalankoz köylülerinin mevcut ilköğretim okulunun artık ihtiyacı karşılayamadığını ve köylerine yeni bir okul yapılmasına ilişkin talebi de inceleyip değerlendireceklerini ifade eden Demirtaş, şöyle konuştu: “Okullarımızda çocuklarımıza sağlıklı bir eğitimin verilmesi için, öncelikle okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmemiz gerekmektedir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza bugün sunacağımız imkanlarla, ileride ülkemizin çok iyi bir noktaya geleceği şüphesizdir. Çünkü bir ülkenin gelişmişlik düzeyi o ülkenin eğitim seviyesi ile ölçülmektedir. Bugün Tut ilçemize bağlı Tepecik, Dağyalankoz ve Akaçatepe köylerimizde vatandaşlarımızla bir araya gelip, sorun ve sıkıntılarını dinledik. Her 3 köyümüzün de okullarında incelemelerde bulunduk. Vatandaşlarımızın bize ilettiği sorunları not alıp, bu sorunları inceleyerek, gereğini imkanlarımız ölçüsünde yerine getireceğiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP