DOLAR 18,1849 -0.07%
EURO 18,2275 0.23%
ALTIN 1.007,72-0,79
BITCOIN 356940-3,21%
Adıyaman
36°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Vali Erin ” Aileleri Dağıtanlar Hesap Verecek”

Vali Erin ” Aileleri Dağıtanlar Hesap Verecek”

ABONE OL
9 Şubat 2017 00:19
Vali Erin ” Aileleri Dağıtanlar Hesap Verecek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, muhtarları ziyaret etti.

vali erin koy ve mah 4e858d15f4bbddec748c

Muhtarlar ile sohbet eden Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Adıyaman’ın içinde bulunduğu durum ile ilgili istişarelerde bulundu.

Adıyaman’ın toplumsal sorunu olan tefecilik ile ilgili açıklamada bulunan Vali Abdullah Erin, “Tefecilik konusunda çalışmalarımız sürüyor. Toplum ve vatandaşlarımız bu konuda müsterih olsunlar. O konuda çekindiğimiz geri bırakacak hiçbir şey yok. Sadece hukuka uygun olarak hareket ediyoruz. Yaptığımız işleri hukukun önüne delillerle birlikte ortaya koymak durumundayız. Bu konuda biraz daha sabır istiyoruz. İnsanlarımızın zor durumlarından faydalanmak isteyenler, ailelerini dağıtanlar hesabını verecek. Toplumsal yaralara el atıyoruz. Hep beraber daha huzurlu daha güvenli bir kent olacağız. Siyasetçisi, bürokratıyla işbirliği içinde herkese kucaklayan bir yönetim anlayışını devam ettireceğiz” dedi.

Muhtarların önemine işaret eden Vali Abdullah Erin, “Geldiğimizden beri bütün kesimler ile işbirliğinde çalışıyoruz. Muhtarlarımız ihmal edilemez ve göz ardı edilemez bir fonksiyon icra ediyorlar. Yeni keşfettiğimiz ve bizim özümüzde var olan temel yönetim kademelerinden bir tanesidir. Muhtarlarımız seçimle işbaşına gelen kendi yönettiği mahallesinde sorunlara vakıf olan yönetim kademesinin temel taşından birisidir. Sayın Cumhurbaşkanımız her vesileyle muhtarlığın önemine vurgu yapıyor. Bizlerde çok önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımızı örnek alıyoruz. Bütün dernek başkanlarımızla, köy ve mahalle muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Sade güvenlik boyutuyla değil, mahallerimizin kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilgili istişarelerde bulunduk. Köylerimizi de ziyaret ederek burada da muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Öbür taraftan iş çevreleri, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek Adıyaman’ın daha ileri gitmesi için konuşuyoruz, tartışıyoruz. Adıyaman her zaman doğru ve dik duruşunu ortaya koyan bir şehirdir. Vatana,millete, bayrağa bağlı olana bir kenttir. Bu vesileyle tüm Adıyaman’a teşekkür ediyorum. Karşılaştığımız bir takım sorunlar olduğunda kamu görevlileri ile kolluk kuvvetleriyle üzerimize düşen vazifeyi yerine getireceğiz. Hukuk içerisinde mevzuat içerisinde tüm sorunların giderilmesi için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Vali Abdullah Erin, Muhtar Derneği ziyaretinin ardından Eskisaray Mahalle Muhtarı Mahmut Göksu’yu ziyaret etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP