DOLAR 18,0876 0.04%
EURO 18,1625 -0.57%
ALTIN 1.015,73-0,51
BITCOIN 385526-0,80%
Adıyaman
37°

AÇIK

16:59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Vali Işık;” Abdullah Güven’in Gitmesi Bir Kayıp”

Vali Işık;” Abdullah Güven’in Gitmesi Bir Kayıp”

ABONE OL
10 Mayıs 2008 17:02
Vali Işık;” Abdullah Güven’in Gitmesi Bir Kayıp”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

abdullahguven9Adıyaman Kültür ve Turizm İl Müdürü Abdullah Güven’in İstanbul’a tayinin çıkması nedeniyle valilik tarafından sabah kahvaltısı verildi.

Önce Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat ardından Adıyaman Valisi Halil Işık ve şimdi de Kültür ve Turizm İl Müdürü Abdullah Güven değişti. Değişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Adıyaman 2008 yılında yeni bürokratlarla yönetilecek. Bu kapsamda, tayini çıkan bürokratlar bir yandan veda ziyaretlerinde bulunurken, bir yandan da veda yemekleri veriliyor. Yaklaşık 5 yıl Adıyaman’da görev yapan Abdullah Güven İstanbul İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğüne atandı. Güven’in yerine gelecek olan müdür ise henüz belirlenmedi.

İsias Otelde de valilik tarafından düzenlenen sabah kahvaltısına Adıyaman Valisi Halil Işık, Cumhuriyet Başavcısı Ekrem Aydıner, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam ve daire müdürleri katıldı.

            Burada bir konuşma yapan Adıyaman Valisi Halil Işık, Abdullah Güven ile çok yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyerek,” Kendisini çalışmalarından dolayı tebrik ve takdir ediyorum. Adıyaman turizminin çok üstün noktalara gelmesinde ilin tarihi ve kültürel yerlerinin tanıtılmasında gece gündüz demeden beraber çalıştık. Sabahlara kadar hizmet aşkıyla çalışan Abdullah Bey, her zaman beyefendilik kişiliğini bozmadı. Çok yorulduğumuzda da bıkmadan usanmadan hizmet için çalıştı. “ dedi.

            Işık, Abdullah Güven’in Adıyaman’a atanmadan önce kültür ve turizm konusunda sıkıntı yaşandığını belirterek,” Abdullah Bey, 2003 yılında Adıyaman’a atandıktan sonra İstanbul’daki tecrübelerini bizler ile paylaşarak, Adıyaman’a büyük katkılar sağladı. İl 5 yılda kültür ve turizm konusunda büyük bir ivme kazandı. Adıyaman, bölge, Türkiye ve dünyaya adını duyurdu. O açıdan, ilin tanıtımı, ilin turizmi açısından Abdullah Bey’in gitmesi bir kayıptır. Ama gitmesinin özel bir nedeni var. Kararını da saygı ile karşılıyoruz.” Şeklinde konuştu.

            İlde veda yemeklerinin son günlerde sayısının arttığını söyleyen Işık, Adıyaman’ın yeni bir kadro ile hizmet göreceğini kaydetti.

            Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Güven, İstanbul’a özel bir neden ile gittiğini ifade ederek,” Sayın Valimizle birlikte her zaman yanımızda oldular. İlimizi bölgede, dünyada tanıtılması adına güzel işler imza attığımıza düşünüyorum. Ne yaptıksa ilimiz ve ülkemiz için azdır. Yeni yerimde de yine aynı hizmet aşkıyla çalışmalarıma devam edeceğim. Ama Adıyaman’ın turizminin geliştiğini görerek, gitmek de beni daha çok mutlu etti. “ dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP