DOLAR 17,9535 0.07%
EURO 18,5195 -0.13%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 4298240,34%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vali Sodan’dan, Özürlü Memur Adaylarına ‘Yanlış Tercih’ Uyarısı

Vali Sodan’dan, Özürlü Memur Adaylarına ‘Yanlış Tercih’ Uyarısı

ABONE OL
13 Temmuz 2012 11:59
Vali Sodan’dan, Özürlü Memur Adaylarına ‘Yanlış Tercih’ Uyarısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

oMSS (1)Vali Ramazan Sodan yaptığı yazılı açıklamada, Adıyaman’dan ÖMSS’ye giren özürlü memur adaylarını, yanlış tercih yapmamaları konusunda uyardı.

    

Valisi Ramazan Sodan, “Özürlü vatandaşlarımızın girmiş olduğu ÖMSS sınavında adayların yanlış tercih yapmamalarını ve bilinçli tercih yaparak, mutlu olacakları bir kariyer seçmeleri en önemli arzumuzdur” dedi.

Özürlü vatandaşlara yönelik açılan ÖMSS sınavında adayları bilinçli tercih yapmaları konusunda uyaran Vali Ramazan Sodan, “Bilindiği üzere ÖMSS sınavı için başvurular 20 Şubat-7 Mart 2012 tarihleri arasında alınmıştı. ÖMSS’ye özürlü sağlık kurulu raporu ile @ ve üzerinde özürlü olduğu belirlenmiş adayların başvurusu kabul edilmiştir. ÖMSS’ye ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans veya lisans programından mezun olan veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda özürlü adaylar başvurabilmiştir. ÖMSS’ye Türkiye genelinde 60.375 aday başvurmuştur” dedi.

 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşların boş kadrolarına ÖSYM tarafından özürlü memur yerleştirilmesi yapılacağını kaydeden Vali Sodan, adayların tercih klavuzu ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır. Adaylar tercihlerini 11-20 TEMMUZ 2012 tarihleri arasında, klavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapabilecektir. Yerleştirmelerde kamu kurum ve kuruluşlarınca toplam 7 Bin 746 kadro için yerleştirme talebinde bulunulmuştur. Talep edilen toplam kadroların yüzde 12.7’si İlköğretim (Ortaokul ve İlkokul), yüzde 34,4’ü Ortaöğretim, yüzde 20,3’ü önlisans ve yüzde 27,5’i lisans düzeyindedir” diye konuştu.

2012 ÖMSS Kura ile Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Klavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için klavuzu dikkatle incelemeleri konusunda uyaran Vali Sodan, Adıyaman Valiliği olarak özürlü memur adaylarını kişisel durumlarına, kendi özelliklerine, aldıkları eğitimlere, sahip oldukları bilgi, belge ve sertifikalarının yanında özniteliklerine göre tercih yapmalarını tavsiye ediyoruz.  Zira 3 Ekim 2011 tarihinde yayınlanan “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik’in 10. Maddesinde; “ÖMSS sonuçları iki yıl süreyle geçerlidir ancak, bu süre içinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları, bir sonraki sınava kadar geçerli olmaya devam eder” demektedir. Ancak Yönetmelik’in 16. Maddesinde “Bu Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, herhangi bir kadroya yerleştirilen adaylar, iki yıl geçmedikçe tekrar yerleştirilemez” hükmü konulmuştur. Bu sebeple adayların yanlış tercih yaparak mağdur olmamaları için Yönetmeliğin söz konusu hükümlerini göz önünde bulundurarak tercih yapmalarını tavziye ediyoruz. Valilik olarak özürlü memur adaylarının bilinçli tercih yapmaları ve mutlu olacakları bir kariyer seçmeleri en büyük arzumuzdur. Tercih ve yerleştirme sürecinde tüm özürlü memur adaylarına başarılar diliyorum” şeklinde konuşarak sözlerini tamamladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP