DOLAR 17,9604 0.08%
EURO 18,5221 -0.12%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 429529-1,78%
Adıyaman
35°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Valilik Makamında Medeniyetler Buluştu

Valilik Makamında Medeniyetler Buluştu

ABONE OL
8 Temmuz 2012 19:38
Valilik Makamında Medeniyetler Buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

yunus emre 4Yunus Emre Enstitüsü ile Adıyaman Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Adıyaman Üniversitesinin davetlisi olarak dünyanın 17 farklı ülkesinden ilimize gelen 21 öğrenci Adıyaman Valisi Ramazan Sodan tarafından makamında kabul edildi.

Kendi ülkelerindeki Üniversitelerde “Türkoloji Bölümü” okuyan öğrencilerin ziyaretinden memnuniyet duyan Vali Sodan, “ Yunus Emre Enstitüsü ile Adıyaman Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde dünyanın 17 farklı ülkesinden toplam 21 öğrenci 15 günlük süre Türkiye’ye gelmiştir. Kendi ülkelerinde Türkoloji Bölümü okuyan bu öğrencilerimiz Türkiye ziyaretinin 6 gününü Adıyaman’da geçireceklerdir. Bu altı günlük süre zarfında bizlerde misafir perverliğimizi ön planda tutarak, öğrencilerimize Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz. 6 günlük gezi kapsamında öğrencilerimiz Harfane Grubu Müziğini dinleyecek ve kendi ülkelerine Adıyaman’dan çok şey götürmüş olacaklar.
17 değişik ülkeden gelen 21 öğrencinin ortak noktasının Türkçe olduğunu vurgulayan Vali Ramazan Sodan, kendi ülkelerinde Türkoloji okuyan bu öğrencilerimiz ülkemizin en şirin ve güzel bir ili olan Adıyaman’da bulunmaktan oldukça mutlu olduklarını ifade etti. 
yunus emre 1Vali Sodan, ayrıca, öğrencilerle sohbet ederek, Adıyaman ilinin tarihi, coğrafi ve demografik yapısı, kültürü, ekonomisi, sosyal yaşamı ve turistik yerleri ilgili bilgi verdi.
Adıyaman’da bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Türkoloji Bölüm öğrencileri ise 6 gün kalacakları Adıyaman’da Adıyaman’ın tarihi ve turistik yerleri ile Adıyaman Üniversitesi kampüsünü gezeceklerini ve Adıyaman’da bulundukları süre içerisinde Adıyaman’da bir köy düğününe katılacaklarını ifade ederek, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye ve kendilerini makamında kabul eden Vali Ramazan Sodan’a teşekkür ettiler. 
Vali Ramazan Sodan, dünyanın 17 farklı ülkesinden ilimize gelen Türkoloji bölümü öğrencilerine Adıyaman’ın  tarımsal ürünlerinden pestil hediye etti.  
Öğrenciler ise Vali Ramazan Sodan’a çini işlemeli bir adet tablo takdim etti. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP