DOLAR 17,8681 -0.09%
EURO 18,4527 -0.08%
ALTIN 1.027,11-0,25
BITCOIN 4264672,50%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vekil Yetiş’ten Yeni Atanan İl Müdürümüze Ziyaret

Vekil Yetiş’ten Yeni Atanan İl Müdürümüze Ziyaret

ABONE OL
18 Nisan 2013 07:00
Vekil Yetiş’ten Yeni Atanan İl Müdürümüze Ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

IMG 3366AK parti Adıyaman Milletvekili Murt aza Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sait Mızraklıdağı makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarete Ak Parti İl Başkanı Halil İbrahim Fırat, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Güzel ve parti yöneticileri katıldı.
Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sait Mızraklıdağ ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Adıyaman’a hizmet için geldiğini belirterek Milletvekili Murtaza Yetiş’le tanışmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. M. Murtaza Yetiş ”Önce insanı yaşat ki devlet yaşasın, insanı yücelt ki devlet yücelsin anlayışıyla yola çıktık. ‘Kimsesizlerin kimi olacağız, sessiz yığınların sesi olacağız, devletin şefkat elini millet hissedecek’ dedik. Buradan baktığınız zaman özellikle son 10 yılda çok önemli değişimleri beraber yaşadık” dedi.
IMG 3365Yetiş, iktidarlarının ilk döneminde özellikle insan hakları, temel hak ve özgülükler bakımından çok önemli yasal düzenlemeleri yaptıklarını anlatarak, ”Nerede sıkıştıysak da, nerede kör düğüm olduysa da, ‘Bunlar bitti’ dedikleri noktada millet geldi ve bu kör düğümü açtı. Demokratikleşme çok temel bir insan hakkı. Özellikle ekonomik kalkınma ve demokratikleşmenin, bir ikiz kardeş olduğuna inandık, hürriyet ve ekmeğin birbirinden ayrılmaz parça olduğuna inandık” diye konuştu.
”Bize düşen şey, halkın önünde gitmek, halkın taleplerini görmek, halkın değişim ve dönüşüm iradesini tecelli ettirmek kaldı” diyen yetiş “ konuşmasına şöyle devam etti: ”İşte bu yüzden ‘Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nasıl yeniden yapılandı? Neden ustalık döneminde devlet bakanlıkları kapatıldı? Neden tek çatı altında toplandı?’ dersek, bunların hep son 10 yılın getirdiği bir bilgiden tecrübeden doğdu. Demokratikleşecektik, ekonomik kalkınmanın tahlilini gerçekleştirecektik, yasakları kaldıracağız, yoksulluğu önleyeceğiz, yolsuzluğu önleyecektik.
IMG 3368İşte yoksulluğu önleme dediğimiz şey de, ekonomik kalkınmayı gerçekleştirirken, ülkenin kaynaklarını büyütürken, kara delikleri kapatırken, o büyüyen kaynaklarla insan odaklı ihtiyaçları gidermek, daha fazla hastane, daha fazla okul, daha fazla yol, yani temel insan ihtiyacının, onurlu bir insan yaşamının ihtiyacı olan bütün ihtiyaçları yapmaktı. Bu ülkede olan herkes, anası babası kim olursa olsun, inancı, mezhebi, ırkı ne olursa olsun eğer bizim inancımıza göre ‘eşrefi mahlûkat’ olarak doğuyorsak, bir Yunus Emre’nin diliyle yaratılanı yaradan dolayı seven anlayışın mensuplarıysak, onun insan gibi yaşaması, doğuştan gelen haklarını kullanması, yaşam hakkıyla beraber eğitim ve sağlık hakkı, istihdam, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda güçlenmesi gerektiğine inandık.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP