DOLAR 18,1371 0.2%
EURO 18,2362 0.3%
ALTIN 1.017,810,17
BITCOIN 3890791,29%
Adıyaman
31°

PARÇALI BULUTLU

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yabancı öğrenciler Adıyaman’a hayran kaldı

Yabancı öğrenciler Adıyaman’a hayran kaldı

ABONE OL
26 Mayıs 2007 20:20
Yabancı öğrenciler Adıyaman’a hayran kaldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

valyabanc (CİHAN)-Avrupa Birliği (AB) Socrates Comenius programı çerçevesinde Türkiye’ye Almanya, Portekiz ve Polonyalı eğitimciler Adıyaman’a hayran kaldı.

 

    

Son olarak Avrupa Birliği Socrates Comenius programı çerçevesinde ve okul ortaklıkları çalışmaları kapsamında Almanya koordinatörlüğünde Polonya ve Portekiz devletlerinin katılımı ile Fatih Anadolu Lisesi’nin proje ortağı, okul öğrencileri Adıyaman’a geldi.

Vali Halil Işık’ı makamında ziyaret eden öğrenciler, Türkiye’de ve Adıyaman’da bulunmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Halil Işık, Socrates Comenius projesi kapsamında farklı ülkelerden Adıyaman’a gelen öğrencilerin önceden belirlenen ailelerin yanında kaldıklarını belirterek, “Kültürel ve sosyal faaliyetler kapsamında gerçekleşen bu proje, aynı zamanda medeniyetlerin buluşmasının sembolüdür. Bu tür ilişkiler uluslararası anlamda büyük önem taşımaktadır “dedi.

Okul Müdürü Mahmut Altındal, “Socrates Comenius okul ortaklıkları projesinin süresi üç yıl. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında proje kapsamında ilk ziyareti Adıyaman Fatih Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri Polonya’ya yaptı. Farklı din, dil ve kültürdeki insanların birbirini görmesi, tanıması ve bir birinin evinde kalması çok güzel bir olay.” diye konuştu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP