DOLAR 17,9140 -0.05%
EURO 18,3330 0.24%
ALTIN 1.016,930,48
BITCOIN 427699-0,11%
Adıyaman
36°

AÇIK

04:05

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yeşilay’dan Bağımlılıkla Mücadele Çağrısı: Bi’ Liran Var Mı?

Yeşilay’dan Bağımlılıkla Mücadele Çağrısı: Bi’ Liran Var Mı?

ABONE OL
19 Ekim 2017 18:22
Yeşilay’dan Bağımlılıkla Mücadele Çağrısı: Bi’ Liran Var Mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Yeşilay, bağımlılıkla mücadeleye destek olmak için “Bi’ liran var mı?” kampanyasını başlattı.

Yeşilaydan Bağımlılıkla Mücadele Çağrısı Bi Liran Var Mı

Yeşilay, para vererek farkında olmadan kişilerin bağımlılık yapıcı maddeye ulaşmasını kolaylaştıran vatandaşlara “Bağımlılığa değil, bağımlılıkla mücadeleye destek olun” çağrısında bulunarak, “Bi’ liran var mı?” isimli kampanya başlattı.

 

Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel yaptığı açıklamada, Yeşilay’ın toplumu ve gençliği bağımlılıklardan korumak amacıyla önleme, koruma, bilgilendirme ve rehabilitasyon çalışması yapan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu aktararak, önce insana dokunmayı, bağımlılara el uzatmayı, onlara hayatın renklerini kazandırmayı misyon edindiklerini bildirdi.

 

Bu zorlu yoldaki gücü farkındalığı ve duyarlılığı yüksek olan halktan ve gönüllülerinden aldıklarına işaret eden Özöncel, “Bağımlılığa karşı verdiğimiz mücadelede kamuoyunun desteğine ihtiyaç duyuyor ve tüm vatandaşlarımızda bu mücadelenin bir parçası olması için istek uyandırmayı amaçlıyoruz” ifadesini kullandı.

 

Sokaklarda madde bağımlılarına verilen her lirayla farkında olmadan, onların madde alımının kolaylaştırıldığına dikkati çeken Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, bu şekilde amacına ulaşmayan paraların, kampanya sayesinde daha değerli bir amaç uğruna kullanılmasını sağlayacaklarını vurguladı.

 

Yerel yönetimlerin de işbirliği ile bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikososyal destek hizmet veren, YEDAM’ları, başta büyük kentler olmak üzere bütün yurda yayacaklarını anlatan Yeşilay Cemiyeti Adıyaman Şube Başkanı Hakan Özöncel, “97 yıldır çocukları bağımlılıklardan uzak tutmak için mücadele ediyoruz. Bunu ancak birlikte başarabiliriz. Vatandaşlarımızın kampanyamıza katılarak, bağımlılığa değil, bağımlılıkla mücadeleye destek olmalarını, bağışlarıyla umut olmalarını istiyoruz” şeklinde Konuştu.

 

“Bi’ liran var mı?” kampanyasına destek vermek isteyenler, “biliranvarmi.com” sitesi üzerinden istenilen miktarda, 1 TL yazıp “2423”e SMS göndererek de 1 lira bağışta bulunabiliyor dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP