DOLAR 17,9301 0.06%
EURO 18,4323 0.53%
ALTIN 1.017,800,03
BITCOIN 418518-1,63%
Adıyaman
36°

AÇIK

20:28

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Yetimlerin Bayram Öncesi Yüzü Güldü

Yetimlerin Bayram Öncesi Yüzü Güldü

ABONE OL
15 Haziran 2017 01:02
Yetimlerin Bayram Öncesi Yüzü Güldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İyilik-Der Adıyaman Şube Başkanlığı tarafından Ramazan Bayramı öncesi yetim çocuklara bayramlık dağıtıldı.

Türk, Suriye ve Irak Türkmenlerinin aralarında bulunduğu toplam 50 yetim çocuğa kıyafetler ile ayakkabılar dağıtıldı. Yetim çocukların ve ailelerinin mutlulukları yüzlerine yansırken, yardımların hız kesmeden bayrama kadar devam edeceği öğrenildi.

Gerçekleştirilen yardımlarla ilgili konuşan İyilik-Der gönüllüsü Mustafa Kirişçi, “İnşallah bugün ve yarın 50 çocuğa giyim yardımı yapacağız. Şimdi İyilik-Der dünya iyilik ister, insan iyilik ister, o iyilik ister düsturuyla kurulan bir kuruluş. Bu anlamda adım atılmış her yere iyilik götürmeyi amaçlayan bir kuruluş. Bildiğiniz gibi bu iyilikten en fazla mahrum alan grupların başında, insanların başında yetimlerimiz geliyor. Bizler İyilik-Der olarak özellikle yetimlerimizi Ramazan Bayramı gelmeden güldürmek onları sevindirmek amacıyla onları inşallah giydireceğiz kısmet olursa” dedi.

Kirişçi “ Tabi bu çocuklar baba mahrumiyeti yaşıyorlar. Onları sevindirmek lazım. Onları mutlu etmek lazım. Onların o ihtiyaçlarını karşılamak gerekiyor. Bizde bu amaçla özelikle ramazan ayında onları giydirmek gibi bir projemiz var inşallah bugün bunu gerçekleştiriyoruz. Tabi sadece Ramazan Ayına değil, biz yılın üç yüz altmış beş günü yetimlerimizin yanındayız. Sadece Adıyamanlı değil, Adıyaman’a dışarıdan gelmiş, Suriyeli, ıraklı, Türkmen biz ayrım yapmıyoruz bu anlamda onların ihtiyaçlarını karşılaşmak onların giyim kuşamlarını karşılamak sadece bu değil, onların başlarını okşamak  gibi amaçlarımızda var. İnşallah bu amaçla bizler, Adıyaman’da 50 yakın yetimimizi kısmet olursa giydireceğiz. Onlara bayram gelmeden bayram mutluluğunu yaşatacağız ve inşallah güldüreceğiz. Burada şu algıyı da şöyle bir algı var yapılan yardımların sadece Suriyelilere olduğu ifadesi konuşuluyor. Hayır bugün burada Adıyamanlı yerel kardeşlerimiz burada gidip tespit ettiğimiz aileler var onları giydireceğiz Irak Türkmeni kardeşlerimiz var ve Suriyeli kardeşlerimiz var bu anlamda ayrım yapmıyoruz kim ihtiyaç sahibi ise kim muhtaç ise inşallah onlara bu yardımı ulaştıracağız. Yani şu an yardımlarımız 50 ama bu sayı gittikçe artacak. Bayramın son gününe kadar inşallah bu yardımlarımız giderek artacak. Bu yardımlarımız sponsorlarımız aracığıyla gerçekleşiyor. Onlar diyor ki biz bir yetimi giydirmek istiyoruz ve bizde bu anlamda onların ihtiyaçlarına karşılık olarak bu yetimleri bulup getirip giydiriyoruz. Alan el ile veren el arasında bir köprü konumundayız. Amacımız bu yetimlerin gülmesidir.” Şeklinde konuştu.

Yapılan yardımlardan dolayı oldukça mutlu olduklarını dile getiren Mahmut Muhammed, “Ramazan ayında Allah razı olsun. İyilik-Der bize yardımcı oldular. Türkiye halkının bayramı şimdiden mübarek olsun. Allah razı olsun bu Ramazan ayında yardımcı oldunuz çocuklarımızı sevindirdiniz” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP