DOLAR 17,8681 -0.09%
EURO 18,4527 -0.08%
ALTIN 1.027,11-0,25
BITCOIN 4264672,50%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yetiş’in Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir  mesajı yayımladı.

Yetiş’in Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesajı yayımladı.

ABONE OL
15 Nisan 2013 20:34
Yetiş’in Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir  mesajı yayımladı.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKY851712Ak Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş’in Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir  mesajı yayımladı.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş, Yeryüzüne nefes veren, insanlığı onurun, şerefin ve izzetin manasına daldıran kutlu peygamberin yeryüzüne teşrifinin vaktindeyiz. Ulaştığımız bu vakit, ruhumuzu daraltan acımasız bir dünyevileşmeden sıyrılarak, gerçek mana alemine tekrar yüz sürmemizi sağlıyor. Rabbe şükrün vaktindeyiz. Esenlik ve barışın peygamberine layık olma vaktindeyiz. Yitip giden ömrümüze değer katacak bu vakitte, yeryüzüne sükûnetin gelmesi için daha fazla çaba göstermek zorundayız dedi.

Yetiş, O peygamber ki; vaktin sahibinin himayesinde, hiçbir kalıba sığdırılmasına müsaade edilmeden büyütüldü. Yunani, mecusi, doğulu, batılı, Hristiyan herhangi bir kalıba sokulamamış efendiler efendisi,  yepyeni bir dünyanın kapılarını açtı. İnsanlığı, kaybolmuş rengine yeniden kavuşturdu. O vakit, yeni bir medeniyete gebeydi. Bu vakit yine, dünya yeniden ve yeniden aynı medeniyete gebedir. Bu medeniyet barış ve esenlik medeniyetidir. Hoşgörü ve bir arada yaşayabilme medeniyetidir.

O, dünyanın tüm basmakalıp şekillerinden uzak, hiçbir kalıba uymayan güçlü bir kişilik olarak yeryüzüne yeni bir söz söyledi. İnsanlığı kurtuluşa çağırdı. O tüm insanlığı,asıl olarak tevhide, Allah’a kulluk etmeye, tüm fani olandan yüz çevirmeye ve kesrette vahdete çağırdı. Dönemin akademilerini, ırka, ulusa, bölgeciliğe dayanan yönetimlerini yerle bir etti. Irkçılığı ayaklarının altına aldı. Köleleri ve yoksulları baş yaptı. Ezilen ve hor görülenleri, zayıfları ve güçsüzleri ellerinden tutarak kaldırdı. İzzeti ve şerefi, onuru ve erdemi bütün dünyalıklardan çıkarıp gerçek değerine ulaştırdı. Bugün hepimizin bu kurtuluş sözünü daha fazla haykırmaya ihtiyacı var. Tüm insanlığa “ey insanlar nereye bu gidiş?” sorusunu sorarak, ömrünün kıyameti gelmeden uçurumlardan çekip almak vaktidir. Kevser’in etrafında, hiçbir maddi varlıkla üstünlük taslamadan kardeşliğe kucak açma vaktidir.

Bu kutlu doğumun biz Adıyamanlılar için ayrı bir önemi var. Çünkü bugün, O’nun kutlu sahabelerinden birinin uyanışına tanık olacağız. Safvan bin Muattal’la;  O’nu gören bir göz, O’nu işiten bir kulak, O’na dokunan bir el olacağız. Bugün bu pak sahabeye gerçekten sahip çıkıyoruz. Bugün pak sahabenin çevre düzeninin ilk adımı atıyoruz. İlk harcı döküyoruz. Bu harç ile O’nun etrafında kurulacak Külliye, O’nun deyimiyle “yıldızlardan biri olan bu pak sahabe”nin izini bize gösterecek. Bu projeye, bu kutlu doğum haftasında, tüm halkımızın her şekilde sahip çıkması için sesleniyorum. Kevser’in etrafında, O’nun pak sahabesiyle kim buluşmak istiyorsa; bu proje için bir adım atsın. İnşallah bu iyilik yerini bulacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bu kutlu doğumun tüm insanlığın kurtuluşuna, Müslümanlar arasında barışa ve esenliğe vesile olmasını, O’nun, hesap gününde şefaatçi olarak bize sahip çıkmasını diliyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP