DOLAR 17,9549 0.07%
EURO 18,5252 -0.13%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430867-0,81%
Adıyaman
35°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yetiş; “Bölge şartlarına da hitap edebilecek donanımda bir hastane yapılıyor”

Yetiş; “Bölge şartlarına da hitap edebilecek donanımda bir hastane yapılıyor”

ABONE OL
28 Haziran 2012 13:31
Yetiş; “Bölge şartlarına da hitap edebilecek donanımda bir hastane yapılıyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

400 hastaneAK Parti Adıyaman Milletvekili, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Dr. Murtaza Yetiş ve Sağlık Bakanlığı Saha Koordinatörü Dr. Hüseyin Şen ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş yapımı devam 400 Yataklı Hastanede incelemelerde bulundu.

Hastanenin yapımını üstlenen firma yetkilisi  ve Proje Müdürü Osman Belen’den bilgiler alan Vekil Yetiş yapımı devam eden hastaneyle ilgili şunları söyledi; “Adıyaman’ımızın sağlıktaki geleceğini büyük ölçüde garanti altına alacak ve önümüzdeki elli yıllık sağlık yapılanmasını bir anlamda bütünüyle rahatlatacak bir hastane inşaatımızı gezdik. Doğrusu çok hızlı bir sürecin yaşandığını da görmekteyiz.  Bu hastanemiz bir anlamda Türkiye’de Sağlık Bakanlığımızın artık her ilde yapmaya çalıştığı ama çok daha giderekte tecrübe kazanarak çok daha modern yapılar, çok daha günün şartlarına uygun gelen hasta profilinin de talebine uygun biçimde planlanan bir hastanedir. Öyle zannediyorum ki AK Parti ile yatırımlarda 9 yılda yapılan bir devlet yatırımı 4,5 yılda yapıldı ve büyük yatırımlarda yüzde yüz hız kazanarak daha kısa sürede bitmiştir. Burada da aynı şeyi yaşayacağız ve önümüzdeki 2013 yılının ortalarına doğru bu hastanemizi tamamlayacağız. Hastanemizin şuan ki yatak kapasitesi 400’dür.
400 hastnİstendiği ve ihtiyaç duyulduğu takdirde bu 600’e kadar çıkartılabilecek durumdadır. Bununla beraber içerisinde bulunan çift kapılı otoparkı, anne oteli, çalışanlar için lojmanı ve bir takım diğer sosyal enstrümanları ile birlikte, yoğun bakımları, acil yoğun bakımları, genel yoğun bakımı, anestezi yoğun bakımı, beyin cerrahisi ile ilgili, kalp damar cerrahisi ile ilgili, yanık ünitesi ile ilgili, nükleer tıp merkezi gibi çok nitelikli ve doğrusu sadece Adıyaman şartlarında değil bölge şartlarına da hitap edebilecek donanımda bir hastane yapılıyor şimdi” dedi.
Çevre illerle kıyaslandığında Adıyaman’ın sağlık alanında ileride olduğunu belirten Vekil Yetiş; “Bir anlamda sağlık hizmetinin niteliğini etkileyen en önemli etkenlerden biri de fiziki koşullarımızın da rahatlamasını sağlamamız gerekiyordu. Bu fiziki yapının hastanemizde tamamlanması ile birlikte ortaya konan sağlık performansını çok daha ciddi oranda artıracaktır. Halkımızın da yakından takip ettiği üzere hastanemizin yanına yine 200 yataklı çocuk hastanemizin de yapılması için gerekli girişimlerde bulunduk. Çok şükür projesi de hemen hemen tamamlandı. Önümüzdeki günlerde yapım ihalesine çıkacağız. Öyle ümit ediyorum ki 2014 yılına kadar tamamlanmak üzere çocuk hastanemizi de yine aynı bölgeye, 400 yataklı bu hastanemizin yanına yapacağız. Böylece dağınık sağlık hizmeti vermekten de kurtulmuş olacağız. Tüm sağlık hizmetlerini tek bir kampüs içerisinde vermiş olacağız. Ben halkımızın da dediği gibi Allah düşürmesin ama eksikliğini de vermesin diyorum. Ama düşersek de böyle güler yüzlü hizmeti ile güzel fiziki mekânı ile ve konforlu, çağdaş, teknolojik hizmeti ile de halkımızın ihtiyacına karşılık verebilen, halkımıza layık bir hastane ortaya çıkarmış olacağız inşallah. Bütün emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Zaman zaman geleceğiz ve bu inşaatımızın daha da hızlı ilerlemesi için elimizde geleni yapacağız” dedi.
SKMBT C25010011916041

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP