DOLAR 17,8926 -0.04%
EURO 18,3486 0.18%
ALTIN 1.033,420,00
BITCOIN 410198-3,54%
Adıyaman
33°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yetiş: “Sağlık Alanında Yeni Projeler Üzerinde Çalışıyoruz”

Yetiş: “Sağlık Alanında Yeni Projeler Üzerinde Çalışıyoruz”

ABONE OL
6 Kasım 2013 23:35
Yetiş: “Sağlık Alanında Yeni Projeler Üzerinde Çalışıyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MECLs0202AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş  Bölgeye hitap edecek “Yara Bakım Merkezi” Adıyaman’da açılacak.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş,  Adıyaman’da sürdürülen bazı sağlık projeleri hakkında bilgi verdi. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Adıyaman’da da sağlık alanında önemli ve başarılı projelere imza atıldığını ifade eden Yetiş “milletimize hizmette AK Parti olarak sınır tanımıyoruz” dedi.
Bölgeye Hitap Edecek “Yara Bakım Merkezi” Adıyaman’da Açılacak
Sağlık alanında birçok projenin hayata geçirildiğini, yeni projelerin hayat bulması için çabalarının devam ettiğini belirten Yetiş, “Adıyaman’da sağlık alanında yeni projeler üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu projelerden en önemlisi bölgeye hitap edeceğini düşündüğümüz yara bakım merkezi. Bu merkezi 82.yıl devlet hastanesi bünyesinde düşünüyoruz. Diğer bölümlerden bağımsız olarak kurulması düşünülen merkez, yatağa bağımlı kronik yara tedavi ihtiyacını giderecek. Bu merkezle birlikte ilimize dışarıdan hasta alacak konuma gelen anjiyo, kalp cerrahisi gibi bölümlere yeni bir bölüm kazandırmış olacağız.” dedi
Yeni Mahalle’de aile ve sosyal politikalar il müdürlüğüne bağlı Sevgi Çocuk Yuvası’nın Halk sağlığı il müdürlüğüne devredileceğini belirten Yetiş, burada ASM’nin kurulacağını aynı zamanda bu merkezin verem –savaş dispanseri olarak da hizmet vereceğini söyledi.
Gerger Devlet Hastanesi En kısa Sürede Açılacak
Gerger Devlet hastanesinin son durumu hakkında da bilgi veren Yetiş, “Müteahhit sorunlarından kaynaklı gecikmeler nedeniyle işi sağlık il müdürlüğümüze devrettik. En kısa sürede hastanenin hizmete açılacağının müjdesini verebilirim” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP