DOLAR 17,8682 -0.03%
EURO 18,4596 0.07%
ALTIN 1.033,34-0,01
BITCOIN 4281893,40%
Adıyaman
34°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yetiş Avukatlar Günü Kutladı

Yetiş Avukatlar Günü Kutladı

ABONE OL
5 Nisan 2013 17:25
Yetiş Avukatlar Günü Kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

e AKY8472102Ak Parti Adıyaman Milletvekili Dr.M.Murtaza Yetiş , 5 nisan avukatlar günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, “her şeyin temeli adalettir. Müreffeh bir toplum olmak için öncelikle adaleti tesis etmek gerekir.” Dedi.

“Hukukun üstünlüğünün tesis edilmesinin huzurlu bir dünya için gereklilik olduğunu” belirten Yetiş şunları söyledi:
“Bütün kesim, kurum, kuruluş camialara karşı eşit mesafede duran bir yargı anlayışı ile hareket etmek zorundayız. Hukuk üstün görülürse güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir toplum oluşur. Bir dönem Türkiye’de kendini bu ülkenin sahipleri olarak görüp geriye kalanları ikinci sınıf vatandaş gören zihniyet, kendine özel hukuk sistemini kurdu. Bu hukuk sistemi içinde hor görülen millet itirazlarını hep yaptı, sesini hep yüksek tuttu. Çünkü adil olmayan sistemlerde insanlar mutlu değildir ve itiraz hakları hep mevcuttur. Ak Parti tüm meselelerde olduğu gibi, yargıda da insan onur ve haysiyetini merkeze alan bir tutum sergilediğinden; bugün takdir edilen yeniliklere imza atmıştır. 3 yargı paketi ile adalet sistemindeki sıkıntılar giderilmeye çalışılmıştır. En son 4.yargı paketi ile özgürlüklerin alanı oldukça genişlemiş olacak. Özgürlük alanı genişledikçe, çeşitliliğe tahammül de artacak. Tabi önemli gelişmelerden biri de, artık başörtülü kardeşlerimizin başörtülü bir şekilde müvekkillerini savunabilecek olmalarıdır. Bu tarihi gelişmeler demokrasimizi daha da güçlü kılacaktır.
Yine inşallah Ak parti hükümetine nasip olacak sivil anayasa, tüm kesimleri kucaklayan, hem içeriği hem de oluşma süreciyle tüm dünyaya örnek bir anayasa olacaktır. Herkesin yasalar karşısında eşit olma ilkesi gereği görevlerini yapmaya çalışan avukatlarımızın, büyük bir sorumlulukla çalıştıklarını biliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm avukatlarımızın avukatlar gününü tebrik ediyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP