DOLAR 17,9560 0.06%
EURO 18,5309 -0.08%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 428565-0,40%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yetiş Sincikte Çeşitli Temaslarda Bulundu

Yetiş Sincikte Çeşitli Temaslarda Bulundu

ABONE OL
19 Temmuz 2012 18:45
Yetiş Sincikte Çeşitli Temaslarda Bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CIMG2425AK parti Adıyaman Milletvekili DR.M.Murtaza Yetiş, Adıyaman AK parti il ve merkez ilçe teşkilatı üyeleri ile Sincik’e çıkarma yaptı.

Sincik Kaymakamlığında vatandaşlarla bir araya gelen Yetiş ve beraberindeki heyet kaymakam  Ergün Baysal’dan ilçenin sorunlarını dinledi. Sincik’te en büyük problemin yol, hastane ve banka şubesi olmaması olduğunu söyleyen Ergün Baysal bu 3 temel problemin en kısa sürede çözümüne yönelik siyaset kurumundan beklenti içinde olduklarını ifade etti.
CIMG2449İlçenin sorunları ile ilgili Kaymakam Baysal’dan brifing alan Yetiş de göreve gelir gelmez hizmet götürülmesi gereken ve bu konuda mahrumiyet yaşayan her yere mümkün olduğunca hızlı fakat belli bir plan, koordinasyonla sıkıntıların giderilmesi için çalıştıklarını ve bu hizmetleri bu bölgelere taşımanın  boyunlarının borcu olduğunu söyledi. Seçimlerde Sincik’imiz AK Partimiz için üzerine düşeni yaptı. Sıra bizde. Bizler  de şampiyon ilçemize gelir gelmez uzman doktor eksiğini gidermeye yönelik çalışma yaptık. Uzman doktorların Sincik’e gelişini yeterli görmedik. Adıyaman ile ilgili isteklerimizi geri çevirmeyen sağlık bakanımız Sayın Recep Akdağ’a Sincik ilçemiz için gösterdiği duyarlılıktan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Çünkü Sincik’in sağlık alanındaki sorunlarını anlatır anlatmaz Sincik’e bir devlet hastanesinin yapılması için talimat verdi. Değerli bir vatandaşımızın yer vermesinden sonra, 2013 yılında lojman kompleksinin de içinde olacağı 25 yataklı hastane inşamız başlayacak.. Bu şekilde Sincik ilçemizin sağlık problemi uzun vadeli olarak halledilmiş oluyor. Karayolu konusunda da önemli gelişmeler var. Karayolları 8.bölge müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler ve müteahhit firmanın söz vermesi ile inşallah cendere-Sincik arası kalan yolun 10.aya varmadan tamamlanması sağlanacak. Bir diğer problem de ilçemizde bir banka şubesinin olmamasıydı. Bu konuda da defalarca ziraat bankası genel müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler netice verdi. İnşallah 2012 sonları ya da en geç 2013 mart ayında banka şubemizin açılışını yapmış olacağız” dedi.
Sincik ilçemizin doğal yapısını koruduğuna dikkat çeken Yetiş, “Bu bölgemizin en çok da Sincik gibi ilçelerin yatırıma ihtiyaç duyduğunu biliyorum. Özellikle eğer Belediye Başkanımız Hasari  bey yer gösterebilirse, proje dahilinde Orman bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde ilçemize geniş bir mesire alanı kazandırabiliriz. Yeter ki başkanımız bize en kısa sürede mesire alanı olabilecek bir yer göstersin. Yerin tespit edilmesi durumunda bu alanda orman bakanlığımızca hazırlanacak bir proje ile park alanları, sosyal donatı  alanlarının içinde olduğu bir mesire alanını Sincik’e  kazandırmış oluruz.” dedi.
Daha sonra ilçe teşkilatı ile birlikte Sincik Öğretmenevini gezen Yetiş, tüm işyerlerini gezerek esnafın sorunlarını dinledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP