DOLAR 17,9560 0.06%
EURO 18,5309 -0.08%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 428565-0,40%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yrd. Doç. Suat Aşkın’ın Adıyaman Üniversitesini Tanıtma Çalışmaları

Yrd. Doç. Suat Aşkın’ın Adıyaman Üniversitesini Tanıtma Çalışmaları

ABONE OL
19 Temmuz 2012 18:40
Yrd. Doç. Suat Aşkın’ın Adıyaman Üniversitesini Tanıtma Çalışmaları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

untvAdıyaman Üniversitesi ve Rusya ARÖL Üniversitesi arasında Teknoloji, İşletme ve Servis Fakültesi ile öğrenci ve öğretim üyesi mübadele protokolü imzalanacak.

Adıyaman Üniversitesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Suat Aşkın 28-30 Haziran 2012 tarihleri arasında Moskova Devlet Üniversitesinde “İnteraktif Eğitim” konulu Tüm Rusya Pratik-Bilim Konferansında master-class eğitimci olarak «Fatih projesinin interaktif eğitim kapsamında Türkiye ilköğretim okullarında incelenmesi» konulu sunum yaptı. Bu projenin uygulanabilirliği Rusya ilköğretiminde olduğu kadar Rusya yükseköğretiminde de ilgi odağı haline geldi. Konferans sonunda Yrd. Doç. Dr. Suat Aşkın’a sertifika takdim edildi.
Rusya’ya giden Yrd. Doç. Dr. Suat Aşkın bu süre zarfında birçok akademik ve idari faaliyetlerde bulundu.
ARÖL Devlet Üniversitesi tarafından bastırılan “ Math elective course as a form increased use of computer technology”  isimli Yrd. Doç. Dr. Suat Aşkın’ın kitabı kendisine Ekonomide Matematiksel yöntemler ana bilim dalı başkanı Prof. Dr. Vladimir Dimitriyeviç Selütün tarafından takdim edildi. 
Yrd. Doç. Dr. Suat Aşkın Aröl Devlet Üniversitesi akademik çalışmalardan sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yelena Mihaylovna Puzankova’yı ve uzaktan eğitim ve uluslar arası ilişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Yelena Mihaylovna Alekseyeva’yı ziyaret etti. 
Bu ziyareti sırasında daha önce de gündemde olan Adıyaman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulunun bir Rus üniversitesiyle ortak çalışması pekiştirildi. Bu bağlamda Aşkın Adıyaman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ile içerisinde yabancı öğrenciler fakültesinin de bulunduğu 80. yılını kutlayan ARÖL Devlet Üniversitesinin Teknoloji, İşletme ve Servis Fakültesi ile öğrenci ve öğretim üyesi mübadele protokolü imzalanacağını duyurdu. 
Adıyaman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Çorbacı ise, bu protokol kapsamında üst sınıflarda okuyan Rusçası iyi olan ve dilini daha da geliştirmek isteyen öğrencilerin bir veya iki sömestr olmak üzere ARÖL Devlet Üniversitesinde okuyabileceklerini belirterek, “Yabancı Öğrenciler Fakültesinde ise paralel olarak yoğunlaştırılmış Rusça dersi alabilecekler. Rus öğrencilerin stajları Adıyaman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından Türkiye’de bulunan Rixos otellerinde organize edilebilecek. Türk öğrencilerin stajları ise ARÖL Devlet Üniversitesi tarafından Rusya’nın Karadeniz sahillerindeki otellerinde gerçekleştirilebilecek. Her iki tarafın istekleri doğrultusunda Rus öğrenciler için Türkçe, Türk öğrenciler için Rusça dil kursları düzenlenebilecek. Bu çerçevede Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının Avrupa Birliği ve Uluslar arası İlişkiler Birimi tarafından 192 ülkenin içerisinde olduğu Birleşmiş Milletleri kapsayan Mevlana değişim programı sayesinde yakın bir gelecekte birçok ülkeyle olduğu gibi Rus ve Türk üniversiteleriyle çok rahat öğrenci değişim imkânı sağlanabilecek ” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP