DOLAR 18,1014 0.01%
EURO 18,2669 -0.15%
ALTIN 1.018,35-0,30
BITCOIN 412758-1,73%
Adıyaman
32°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yusra Herkesi Ağlattı…

Yusra Herkesi Ağlattı…

ABONE OL
4 Ocak 2009 22:26
Yusra Herkesi Ağlattı…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

golbasifilistinGölbaşı’nda Sivil Toplum Örgütleri öcülüğünde İsrail’in Filistin’de uyguladığı soykırım tel’in edilirken, 8 yaşındaki kız çocuğunun okuduğu şiir mitinge katılanları ağlattı.

Gölbaşı’nda Sivil Toplum Örgütleri öcülüğünde İsrail’in Filistin’de uyguladığı soykırım tel’in edildi. Adıyaman İHH Şubesi, Adıyaman gazeteciler cemiyeti ve Adıyaman Eğitim-Bir –Sen’in destek verdiği İsrail’i Tel’in mitinginde 1000 civarında Gölbaşı’lı soğuk havaya rağmen bir araya gelerek İsrail ve ABD protesto edildi.

Gölbaşı’nda düzenlenen mitingde konuşan Adıyaman Yader ve Adıyaman İHH Şube Başkanı Abdurrahman Gürbüzcan, dünyanın tarihin en vahşi soykırım girişimlerinden birine sahne olduğunu söyleyerek, “Irkçı, emperyalistlerin başını çektiği İsrail, bütün dünyanın gözleri önünde bir soykırım gerçekleştiriyor. Siyonistler, insan haklarını karakterine uygun bir şekilde ihlal etmeye devam ediyor. Zalim işgal güçleri, tasallutlarıyla çocuklara, kadınlara varana kadar herkese, her türlü saldırıda bulunmayı sürdürüyor. Ateşkes zamanında ambargo ile Gazze halkını ölüme mahkûm eden İsrail, ateşkesten sonra da füzelerle Gazze halkını yok etmeye çalışıyor. Siyonist devlet İsrail, bütün dünyanın gözleri önünde Filistin’de insanlık dışı bir saldırı daha düzenledi.”dedi.

“İsrail, Bir Defa Daha Vahşi Yüzünü Göstermiştir”

Gölbaşı sivil Toplum Örgütleri adına yapılan konuşmada “ Yıllardır Filistin’de tecrit politikası uygulayan, terörist eylemlere girişen İsrail, bir defa daha vahşi yüzünü göstermiştir. İsrail’in Gazze’ de okurlara ve evlere düzenlediği hava saldırılarında yüzlerce masum insan hayatını kaybetmiş, 1OOO’lerce kişi ise yaralanmıştır. Bu bir insanlık suçu, adı konulmamış bir soykırımdır. Menfur saldırı, milletimizi derinden üzmüştür. Kadın ve çocuk demeden sivil halka canice saldıran İsrail’e Batılı ülkelerin sessiz kalmasını anlamlı buluyor, onları bu tavırlarından dolayı suç ortağı olarak görüyoruz. İsrail vahşetini lanetliyor; ölen Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, yakınlarına sabır diriyoruz.

Terörist devlet İsrail, Amerika Birleşik Devletleri ve onların işbirlikçileri Büyük Ortadoğu projesini uygulamak için dört bir yandan saldıran ernperyalist ve Siyonist güçler katliamlara devam ediyor. Hainler gerçek yüzlerini Filistin topraklarında gerçekleştirdiği saldırıyla bir kez daha göstermiştir. Gazze’ de, yağdırdığı bombalarla çoluk-çocuk yüzlerce masum insanı katleden işgalci İsrail, başta İslam Âlemi olmak üzere tüm insanlığın nefretini bir kez daha

Dünyanın tek terörist devleti olan İsrail’in masum Gazze halkına yönelik saldırısını lanetleyerek, şiddetle kınıyoruz. Medeniyetler ittifakından bahseden, dünya barışı ve özgürlük çağrıları yapan Batı dünyasının sahte yüzü İsrail’in gerçekleştirdiği katliamlara sessiz kalmasıyla bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bir taraftan barış deyip diğer taraftan masum insanları katleden İsrail’in terörist yüzünü artık bütün dünya görmelidir. Bir başka önemli konu ise, İslam coğrafyasının merkezinde sayılan Filistin’de akan Müslüman kanının durdurulmasında yıllardır aksiyoner olmayı beceremeyen İslam devletlerinin ve toplumunun harekete geçip geçmeyeceğidir. Biz diyoruz ki; sabretmek, boyun eğmek değil, direnmektir. Bu direnme ruhu, inancımızın doğasında vardır ve bu ruhu harekete geçirmemek büyük bir vebaldir. Ey Siyonist İsrail tüm dünya milletlerinin ve Avrupa’nın sizi lanetlediği bir dönemde size kucak açmış Türk milletinin sözlerine kulak ver. Sana reva görülen zulmün aynısını Filistinli kardeşlerimize neden reva görüyorsun. Yarın düşeceğin bataklıkta benim elime ihtiyacın olacağını düşün ve Filistin’deki Müslüman soykırımına son ver. Başta hükümetimiz olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletiyle, İsrail’in terörist eylemlerine karşı her türlü eylemi ortaya koymalıdır. “ denildi.

8.yaşında Yusra Nur Uyar’ın okuduğu “ Filistin’de Çocuk Olmak “ adlı şiir meydanda bulunanları duygulandırırken birçok Gölbaşı’lı gözyaşlarına hakim olamadı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP