DOLAR 17,9550 0.07%
EURO 18,5288 -0.08%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430017-0,59%
Adıyaman
35°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yüzyılın Psikoloji Hareketi Gençlerinden Başkan Büyükaslan’a Ziyaret

Yüzyılın Psikoloji Hareketi Gençlerinden Başkan Büyükaslan’a Ziyaret

ABONE OL
11 Temmuz 2012 06:00
Yüzyılın Psikoloji Hareketi Gençlerinden Başkan Büyükaslan’a Ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

yzgenKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Amerikan Üniversitesi, Öğrencileri tarafından başlatılan Gelişim Noktası Hareketi Kapsamında geliştirilen Yüzyılın Psikoloji Hareketi kapsamında proje öğrencileri Başkan Büyükaslan’ı ziyaret ettiler. 

    

Adıyaman Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette bir açıklama yapan Gelişim Noktası Başkanı, Levent Kayıkçı, Adıyaman da bulundukları için çok mutlu olduklarını ve bu süreçte Belediye başkanı M. Necip Büyükaslan’ı ziyaret etmek istediklerini belirterek şunları söyledi: “Böyle bir çalışma ne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleşti ne de Türkiye Cumhuriyet’i sınırları içerisinde. Projenin ilk 4 basamağı 5. Basamağa geçiştir.

Burada asil amaç 5. Basamak olarak gördüğümüz “Yüzyılın Psikoloji Hareketi” ne gerekli donanıma sahip olarak girmektir. Tarih psikolojide böyle bir hareketin emsali olamamış ve geri kalmıştır. Bizler Girne Amerikan Üniversite’si öğrencileri olarak bu bilinçle hareket ediyor ve adımlar atıyoruz.

Mezun olmak için can attığım ve çok sevdiğim okulumda bu çalışmaları hayata geçirebilmektir. Yüzyılın psikoloji hareketine hazır bir şekilde girip insanlığa özel bir üniversite’den mezun olan bir grup rehber danışmanların neler başarabildiklerini gösterebilmektir. Bizler bir anda böyle bir çalışmanın içerisine girmek istemedik.

2 yıldır süren bir araştırma evresi ve geniş kapsamlı incelemeler sonucunda bu adımları atmaya karar verdik. Bu nedenle yüzyılın psikoloji hareketi olarak gördüğümüz bu çalışmanın tarihini bile veriyoruz. Şubat 2014. İste bu hareketin tarihi. Umarım siz değerli okul yönetimi bu çalışmaya önem verir ve bizlere gerekli imkânlara sağlarsınız.” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yüzyılın Psikoloji Hareketi Projesi kapsamında, bu gün Adıyaman’ımızda bulunan ve bizleri ziyaret etmekte olan, kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Amerikan Üniversitesi öğrencilerini şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu proje kapsamında yapmış oldukları çalışmalardan dolayı da kendilerine başarılar diliyorum.

Değişen ve gelişen dünya şartlarında, iletişim ve bilişim sayesinde, sınırlar kalkmış, hudutlar kalkmış, koca dünya bir avucun hatta parmakların ucuna kadar inmiştir. İnsanları görmek, ülkeleri görmek, gelişmeleri takip etmek, bunlar çok önemlidir.

Eğer gördüğünüz eğitimin yanında, kendinizi geliştirmezseniz, ilerisi için ve insanlık yarışında geride kalırsınız. Gençlerimizin, insanlığın arasındaki milletler arasındaki, yarışmada geri kalmamak üzere, kendi iradeleri ile böyle bir harekete katılmaları, beni ziyadesi ile sevindirmiştir ve bu gençlere olan umudumuzu daha çok arttırmıştır.

Kişisel gelişme, iletişim ve medeni cesaret çok önemlidir. Bu eğitimlerin ilk etapta insanlara medeni cesaret vereceğine inanıyorum. Ama bunların altında ise, bilim yatar, bilgilendirme yatar. Bunlar önemlidir. Çünkü önce bilmek lazım, öğrenmek lazım öğrendikten sonra bu kişisel gelişimi, tamamlayıp medeni cesaretle ortaya çıkmak lazım bende varım demek lazım.

Bu saydıklarımı da bu pırıl pırıl gençlerimizde görüyorum ve kendilerini de tebrik ediyorum. Ayrıca bu oluşumun içerisinde Adıyamanlı geçlerimizin de olması beni ayrıca mutlu etmiştir. Ben kendilerine bu oluşumda alacakları yolda başarılı çalışmalar diliyorum. Gençlerimizin çabalarının ülkemize çok büyük kazanımlar getireceğine inanıyorum.” şeklinde konuştu.  

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Büyükaslan, proje kapsamında Adıyaman’a gelen öğrencilere plaket verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP